تحریم مراسم بهترین های AFC به خاطر تبعیض

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، پس از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا در انتخاب نامزدهای برترین های فوتبال آسیا عدالت را رعایت نکرد و هیچ بازیکن ایرانی را در بین کاندیداها قرار نداد، فدراسیون فوتبال کشورمان طی نامه ای مراتب اعتراض خود به این تصمیم کنفدراسیون آسیا را اعلام کرد.

پس از این نامه، کنفدراسیون فوتبال آسیا در عقب نشینی و انتشار بیانیه ای تاکید کرد هنوز بخشی از اسامی برترین ها را اعلام نکرده که احتمال دارد در بین آنها فوتسالی های ایران نیز حضور داشته باشند. به دنبال این بیانیه سه بازیکن تیم ملی فوتبال ایران به عنوان نامزد برترین فوتسالیست آسیا معرفی شدند.

با این حال فدراسیون فوتبال ایران نه تنها به خاطر برترین های آسیا بلکه به خاطر تبعیضی که کنفدراسیون فوتبال قاره کهن در مورد تصمیمات خود پیرامون فوتبال ایران و کشورهای دیگر قائل شده است، تصمیم خود مبنی بر تحریم حضور در این مراسم را عملی کرد و در حالی که رئیس، دبیرکل و مدیرامور بین الملل این فدراسیون به مراسم دعوت شده بودند، هیچ یک راهی محل برگزاری این مراسم نشدند.

به نظر می رسد تبعیض هایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد تصمیمات فوتبالی برای ایران و کشورهایی نظیر عربستان قائل شده است دلیل اصلی اتخاذ چنین مواضعی از سوی فدراسیون فوتبال ایران است.

فدراسیون فوتبال ایران اعتقاد دارد کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد انتخاب ورزشگاه «سرن وان» برای برگزاری دیدار تیم ملی ایران مقابل سوریه و همچنین اعمال فشارهای عربستان بر این کنفدراسیون دچار تزلزل است و مواضعی می گیرد که بیشتر به سود عربستانی هاست.

همچنین ببینید
رونمایی از رای عادل فردوسی پور در انتخابات بهترین های جهان/عکس
باشگاه رئال مادرید اعلام کرد: بهترین تیم حقوقی دنیا برای کریس رونالدو
ابراهیم پور: به خاطر اتهام تبانی لیگ برتری نشدم!
طارمی بهترین مهاجم کنونی ایران است البته بعد از یک بازیکن
جای اندک سرخابی‌ها در میان بهترین‌های فصل
پروین: طارمی بعد از آزمون بهترین مهاجم ایران است
پروین: طارمی بعد از آزمون بهترین مهاجم ایران است
بهترین فوتبالیست جهان تعیین شد
اتوئو: با پپ مشکل داشتم، ولی او بهترین است
غیبت آزمون میان بهترین‌های روستوف

تازه های ورزش