مشکل کمبود مسجد در کشور/ قرآن با خط ایرانی چاپ شود

مشکل کمبود مسجد در کشور/ قرآن با خط ایرانی چاپ شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی ظهر پنج‌شنبه در دیدار رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: قرآن‌هایی که از سوی سازمان اوقاف چاپ می‌شود ضروری است که خط آن ایرانی باشد.

وی گفت: در آستان قدس رضوی نمونه‌هایی از قرآن، با خط خوانا و زیبا وجود دارد که ما نیز از همان چاپ استفاده می‌کنیم و امروز باید قرآن‌هایی با خط ایرانی در اختیار کشورهای مختلف قرار داده شود هرچند که مشاهده می‌کنیم دیگران قرآن‌های به خط عثمان طه در اختیار آنها قرار می‌دهند.

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر اعزام مبلغان از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به مناطق محروم از جمله سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: این امر باید در اولویت برنامه سازمان اوقاف باشد؛ در برخی از مناطق شاهد حضور مبلغان بومی هستیم که اولویت اعزام باید با مناطق محروم باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه در بسیاری از مناطق کشور با کمبود مساجد روبرو هستیم و اگر مسجدی هم وجود دارد روحانی ندارد، افزود: متأسفانه در برخی از شهرهای بزرگ همانند تهران هم گزارش‌هایی مبنی بر کمبود مسجد به ما می‌دهند که این امر از مشکلات اساسی کشور است و نباید این‌گونه باشد.

آیت الله سبحانی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور باید همت اولیه را به کار گیرد و اگر دیوار مسجدی در منطقه‌ای بالا برود مردمان منطقه نیز خود دست بکار شده و آن را به تمام خواهند رساند.

انتقاد از بسته شدن یک مسجد در تبریز

وی در ادامه با بیان اینکه مسجد کریمخان تبریز که از آثار باستانی نیز به‌حساب می‌رود در حال حاضر به دلیل انجام پروژه مترو بسته شده است، افزود: در این چنین مواردی باید از سازمان اوقاف و همچنین متولیان مساجد نیز اجازه گرفته شود در صورتی که در این مورد چنین اتفاقی رخ نداده است بنابراین باید سازمان اوقاف در این زمینه‌ها نیز حساس باشد و اقدامات لازم را صورت دهد.

استاد برجسته حوزه گفت: درس خارج وقت نیز اخیراً آغاز شده است و امیدوارم مطالبی که در این زمینه ارائه می‌شود به صورت‌های مختلفی در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

همچنین ببینید
۷۰ درصد مردم وقف را نمی‌شناسند/ وجود ۱۸۷ هزار موقوفه در کشور
روزنامه نگاری ایرانی شدیداً بیمار است/ چرا نخبگان سکوت کرده اند؟
برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان برای اولین‌ بار در سال ۹۶
کاربرد واژه «فلسفه مضاف» به ضرر فلسفه در کشور ما بوده است
پیش نشست کنگره ملی قرآن و علوم انسانی برگزار می شود
وقف در حوزه علم وفناوری مایه اقتدار کشور است
کنفرانس وحدت بزرگترین همایش فرهنگی، اجتماعی و دینی کشور است
اتمام ثبت‌نام آزمون «به سوی فهم قرآن» ویژه کارکنان دولت
امام صدر قرآن رابا توجه فضای اجتماعی واقتصادی جامعه تفسیر می کند
«طرح اعتلا» معطوف به چالش های علوم انسانی کشور است

تازه های مذهبی