آیا بوتاکس راه درمان میگرن است؟

آیا بوتاکس راه درمان میگرن است؟

درمان میگرن

یکی از بدترین و آزار دهنده ترین بیماری ها که ممکن است به سراغ هر کسی برود میگرن است.میگرن که سردردهای عذاب آوری دارد علائمش صدا ترسی،حالت تهوع،نور گریزی و استفراغ است.بر اساس صحبت های آکادمی نورولوژی آمریکا در خصوص میگرن و راه درمانش،برای 3 اختلال عصبی و میگرن مزمن روش موثر و مطمئن بوتاکس میباشد.

سم بوتالینیوم که سال ها برای صاف کردن چین و چروک ها استفاده می شود از نوعی باکتری تهیه می شود. به گفته محققان، این سم مانع آزادشدن مواد در پایانه های عصبی شده و در نتیجه منجر به کاهش انقباض ماهیچه ها و انتقال سیگنال های درد می شود.

محققان آمریکایی با انجام مطالعات علمی بر روی این سم دریافتند که درمان چهار نوع اختلال عصبی از طریق این سم، مطمئن و موثر است: میگرن مزمن، حالت رعشه در بزرگسالان، کشیدگی عضلات گردن، و پرش غیرارادی پلک ها.

میگرن مزمن به معنای بروز سردردهای میگرنی به میزان ۱۵ روز یا بیشتر در ماه است. رعشه شامل سفتی ماهیچه ها است که با اعمال حرکتی تداخل پیدا می کند و غالبا بعد از سکته، اسیب به نخاع یا سایر آسیبهای عصبی پدیدار می شود.

اختلال کشیدگی گردن ناشی از اختلال مغزی است که بر کنترل ماهیچه گردن تاثیر می گذارد و در نتیجه منجر به حرکت غیرارادی سر می شود. پرش پلک ها هم نوعی اختلال حرکتی است که موجب بسته شدن غیرارادی چشم ها می شود.

در تحقیقات قبلی به استفاده از بوتاکس برای میگرن اشاره شده بود، اما مطالعه جدید این محققان نشان می دهد که این سم برای افرد مبتلا به میگرن واقعا مفید است.

منبع : بامداد

ارسال شده در 11 آذر 1395 توسط آقای واحدی با موضوع بیماری ها
همچنین ببینید
چگونه میتوان سندروم روده تحریک پذیر را با یوگا درمان کرد؟
کلید خوردن اولین مراحل برای درمان ایدز آغاز شد
درمان غلط سرما خوردگی در زنان باردار سبب سقط جنین می شود
درمان خلط گلوی نوزاد، قبل از شش ماهگی
علت افزایش مایع آمنیوتیک، نیاز به درمان
راه های درمان و برطرف کردن جای سوختگی با مواد طبیعی
از بیماری کرون چه می دانید؟ (علل و روش های درمان آن)
پرولاکتین بالا در بارداری، روش درمان
بهترین درمان خشکی واژن، چیست؟
راهِ باز کلاهبرداری غیر متخصص‌ها :خوردن قورباغه زنده برای درمان دردهای شکمی!

تازه های سلامت