بیانیه کاخ سفید درباره امضای «قانون تحریم‌ ایران»

پایگاه خبری ریشه: 

میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا گفت،طرح تمدید «قانون تحریم‌های ایران»برای ۱۰ سال در این هفته در صحن سنا به رای گذاشته می شود. این طرح پیشتر در مجلس نمایندگان با ۴۱۹ رای موافق و یک رای مخالف تصویب شده است. این قانون برای تمدید پس از تصویب کنگره نیازمند امضای رییس جمهوری آمریکا خواهد بود.

جاش ارنست در بیانیه ای درباره اظهارات میچ مکانل، درباره تمدید طرح «قانون تحریم‌های ایران» و احتمال امضا نکردن این مصوبه توسط باراک اوباما اعلام کرد: تاکنون بارها تاکید کرده‌ام که دولت (فعلی آمریکا) همچنان اختیارات گسترده‌ای دارد تا در صورت لزوم علیه حکومت ایران تحریم‌های اقتصادی اعمال کند و برای این چنین اقداماتی دلایل و موارد بسیاری وجود داشته است.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرده است: یکی مورد از آنها وقتی بود که مشاهده کردیم ایران درصدد توسعه برنامه موشک‌های بالستیک خود است که با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هماهنگ نبود. دیگر زمانی بود که ما اسناد صریحی از حمایت ایران از تروریسم مشاهده کردیم. یا زمانی که شواهد کافی از نادیده گرفتن حقوق بشر در ایران دیده شد. اینها مواردی است که بر پایه آنها ایران می توانست مورد تحریم قرار بگیرد و توسط دولت اوباما تحریم هایی علیه حکومت ایران و نهاد‌های آن اعمال شده است. چرا که ما در این حوزه‌ها نگرانی هایی داشته ایم.

جاش ارنست تصریح کرده است: دولت همچنان از اختیارات گسترده‌ای برای اعمال تحریم تازه علیه ایران برخوردار است.

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرده است: ما می دانیم این تمایل درکنگره وجود دارد که اختیارات رییس جمهوری را (در این زمینه) افزایش دهد. ما باید ببینیم که کنگره چه طرحی راتصویب خواهد کرد، بعد تصمیم گرفته می شود آیا رئیس جمهور قصد امضای آن را دارد یا نه.

سخنگوی کاخ سفید گفت: تاکنون بارها رییس جمهوری مصوبه‌های کنگره که به نظر وی تصویب آنها ضروری نبوده را امضا کرده است. اما در این مورد بهتر است از موشکافی بیشتر در خصوص اظهارات من درباره امضا کردن یا نکردن این (مصوبه) خودداری کنید. به هرحال باید دید که کنگره چه مصوبه ای خواهد داشت سپس اطلاع رسانی خواهیم کرد که آیا رییس جمهوری آن را امضا خواهد کرد یا نه.

همچنین ببینید
سفر پادشاه عربستان با هدف نظامی علیه ایران
هشدار رضایی به مسئولان درباره مواضع اخیر آل‌ سعود
نتانیاهو: اجازه نمیدهیم ایران به بمب اتم دست یابد
واکنش هاشمی رفسنجانی به اسناد جدید ویکی‌لیکس درباره انقلاب ایران
توافق ایران و نیوزیلند برای تجارت یک میلیارد دلاری
رد اظهارنظر احمدی‌نژاد درباره «توطئه ابری»
5 گام احتمالی دولت ترامپ علیه ایران
سامانه «اس - 300» کاملا به ایران تحویل داده شد
تخت روانچی: مصوبه کنگره آمریکا در تمدید تحریم ایران نقض برجام است

تازه های اخبار