امام جمعه موقت کرمان خواستار لغو سخنرانی مطهری شد

امام جمعه موقت کرمان خواستار لغو سخنرانی مطهری شد
امام جمعه موقت کرمان خواستار لغو سخنرانی مطهری شد

امام جمعه کرمان خواستار لغو سخنرانی مطهری در روز دانشجو در دانشگاه کرمان شد.

به گزارش ایلنا، در آستانه روز دانشجو و ودعوت شخصیت‌های سیاسی به دانشگاه‌های مختلف کشور، موج مخالفت اصولگرایان با حضور چهره‌های اصلاح‌طلب به راه افتاده است.

در روزهای گذشته حجت الاسلام مهدی عرب‌پور (امام جمعه موقت کرمان) در واکنش به سفر قریب‌الوقوع مطهری به کرمان به خبرنگاران گفته است: نظر ما براین است که ایشان عاقلانه و دراین شرایط خاص پس از حواشی مشهد برای حفظ وحدت بین مردم در سخنرانی‌های از این دست شرکت نکنند، و کسانی هم که دعوت کننده ایشان بوده‌اند قطعا برای رضای خدا این کار را نکرده‌اند و به دنبال حاشیه‌سازی و جریان‌سازی‌های خاصی هستند که بهتر است از این امر منصرف شوند.

وی گفت: چرا در بین این همه سخنران مطرح در کشور؛ دانشگاه باید از چهره‌ای دعوت کند که روی یکسری مسائل که حتی در شورای امنیت ملی هم نسبت به خط قرمز بودن آن‌ها توافق دارد مانور بدهد؟

رئیس شورای اصولگرایان کرمان با اشاره به نبود چالش سیاسی آن چنانی در کرمان عنوان کرد: استان کرمان در حالت اعتدال قرار دارد باید از هرگونه جنجال و حاشیه‌ای دور باشد و تمام تلاش خود را متمرکز مسئله اقتصاد مقاومتی کند، بنابراین حضور ایشان در استان نه تنها به صلاح نیست بلکه ممکن است باعث ایجاد چالش و دردسرهایی برای مسئولین استانی باشد.

امام جمعه موقت کرمان در خصوص حواشی اخیر مشهد و لغو سخنرانی علی مطهری عنوان کرد: به نظر بنده اتفاق خاصی نیفتاده بود. لغو یک سخنرانی همانند دیگر سخنرانی‌هایی که از چهره‌ها و شخصیت‌ها در سالیان متمادی لغو شده مسئله آنچنان مهمی نیست که این حواشی را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: کن فیکون که نشده است که آقایان به خاطر لغو یک سخنرانی اظهار تاسف و شرمساری می‌کنند و این همه نامه در این میان رد وبدل می‌شود، مسلما مسئولین امنیتی در مشهد هم به این نتیجه رسیده‌اند که صحبت آقای مطهری به صلاح نبوده است.

همچنین ببینید
جزئیات جدید از دالان کشف شده در مسجد امام/ شبکه آبرسانی تاریخی اصفهان شناسایی شد
ترویج امام به شرط شناسایی امام
نگاه تک بعدی به شخصیت امام خمینی(ره) جفاست
ممانعت از سخنرانی مشاور هاشمی در کرج
مادامیکه نام امام و انقلاب زنده است، نام هاشمی هم زنده است
نباید برداشت‌های متفاوتی از اندیشه‌های امام در جامعه ذکر شود
سیدحسن خمینی فردا در مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی سخنرانی می‌کند
آلبوم عکس :واژگونی تریلی نوشابه در بلوار امام علی مشهد
دست ما از مفسران صادق اندیشه امام کوتاه می‌شود/ نباید به امام نگاه کاریکاتوری داشته باشیم
ممانعت از سخنرانی مشاور آیت الله هاشمی در کرج

تازه های اخبار