فیت بیت درصدد تصاحب Pebble است

بر اساس گزارش The Information؛ فیت بیت به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین تولیدکنندگان گجت‌های پوشیدنی، درصدد تصاحب Pebble است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط منابع نزدیک، به نظر می‌رسد فیت بیت مالکیت معنوی فناوری‌های توسعه‌یافته توسط پبل را در اختیار خواهد گرفت و برند پبل را کنار خواهد گذاشت. برای مثال می‌توان به سیستم عامل توسعه‌یافته برای ساعت‌های هوشمند این کمپانی اشاره کرد. هنوز مشخص نیست این خرید چه زمانی نهایی و به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد.

گزارش The Information به نقل از سه منبع آگاه، مدعی شده که مبلغ پیشنهادی برای تصاحب پبل توسط فیت بیت بسیار اندک است. فیت بیت پس از آن به سراغ خرید پبل رفت که این کمپانی برای مدتی به دنبال یک خریدار به‌منظور واگذاری کمپانی می‌گشت. اوایل سال جاری میلادی، پبل بیش از ۲۵ درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. با وجود اینکه پبل در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ سرمایه‌ای قریب به ۲۶ میلیون دلار جذب کرد، اما اریک میگوفسکی، مدیرعامل پبل اعلام کرده بود پبل از نظر مالی در محدودیت به سر می‌برد.

پبل از دل یکی از موفق‌ترین کمپین‌های کیک‌استارتر برای ساخت ساعت هوشمند پبل در سال ۲۰۱۲ بر خواسته است. پس از استقبال گسترده از ساعت هوشمند پبل در کیک‌استارتر، این کمپانی متولد شد. پس از سال ۲۰۱۲، پبل نسخه‌های جدیدی از ساعت هوشمند خود را همراه با قابلیت‌های جدید نظیر جی‌پی‌اس و امکانات در حوزه‌ی گجت‌های سلامتی راهی بازار کرده است. در سوی مقابل، فیت بیت نیز با وجود فروش خوب، در سال‌های اخیر با مشکلاتی از قبیل شکایت به دلیل اتهام زیر پا گذاشتن حق پتنت مواجه شده است.

همچنین ببینید
فاکسکان درصدد سرمایه گذاری بزرگی در داخل آمریکا است
توییتر، توسعه دهنده اپلیکیشن Yes را تصاحب کرد
ویندوز 10 تا پایان سال ۲۴ درصد سهم بازار پی سی را تصاحب می کند
سیانوژن درصدد اخراج بخشی از نیروهای خود
اپل درصدد عرضه تبلت 10.5 اینچی در سال ۲۰۱۷ است
اوراکل کمپانی Dyn، سرویس دهنده DNS را تصاحب کرد
سیمانتک با پرداخت ۲.۳ میلیارد دلار LifeLock را تصاحب می‌کند
فیسبوک استارتاپ FacioMetrics را برای رقابت با اسنپ چت تصاحب کرد
گوگل سال ۲۰۰۵ در پی تصاحب Reddit بود
اپل با عرضه مک بوک های جدید درصدد خرید زمان برای خود است

تازه های علم و فناوری