فیت بیت درصدد تصاحب Pebble است

بر اساس گزارش The Information؛ فیت بیت به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین تولیدکنندگان گجت‌های پوشیدنی، درصدد تصاحب Pebble است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط منابع نزدیک، به نظر می‌رسد فیت بیت مالکیت معنوی فناوری‌های توسعه‌یافته توسط پبل را در اختیار خواهد گرفت و برند پبل را کنار خواهد گذاشت. برای مثال می‌توان به سیستم عامل توسعه‌یافته برای ساعت‌های هوشمند این کمپانی اشاره کرد. هنوز مشخص نیست این خرید چه زمانی نهایی و به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد.

گزارش The Information به نقل از سه منبع آگاه، مدعی شده که مبلغ پیشنهادی برای تصاحب پبل توسط فیت بیت بسیار اندک است. فیت بیت پس از آن به سراغ خرید پبل رفت که این کمپانی برای مدتی به دنبال یک خریدار به‌منظور واگذاری کمپانی می‌گشت. اوایل سال جاری میلادی، پبل بیش از ۲۵ درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. با وجود اینکه پبل در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ سرمایه‌ای قریب به ۲۶ میلیون دلار جذب کرد، اما اریک میگوفسکی، مدیرعامل پبل اعلام کرده بود پبل از نظر مالی در محدودیت به سر می‌برد.

پبل از دل یکی از موفق‌ترین کمپین‌های کیک‌استارتر برای ساخت ساعت هوشمند پبل در سال ۲۰۱۲ بر خواسته است. پس از استقبال گسترده از ساعت هوشمند پبل در کیک‌استارتر، این کمپانی متولد شد. پس از سال ۲۰۱۲، پبل نسخه‌های جدیدی از ساعت هوشمند خود را همراه با قابلیت‌های جدید نظیر جی‌پی‌اس و امکانات در حوزه‌ی گجت‌های سلامتی راهی بازار کرده است. در سوی مقابل، فیت بیت نیز با وجود فروش خوب، در سال‌های اخیر با مشکلاتی از قبیل شکایت به دلیل اتهام زیر پا گذاشتن حق پتنت مواجه شده است.

همچنین ببینید
مایکروسافت یکی از شرکت های پیشگام در زمینه هوش مصنوعی را تصاحب کرد
فیت بیت در پی تصاحب Jawbone بوده است
تصاحب اینستاگرام توسط فیسبوک، احمقانه یا هوشمندانه؟
DJI بخش عمده ای از سهام هسل بلاد را تصاحب کرد
گوگل در پی تصاحب ساندکلاد با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار
مرسدس‌بنز درصدد تولید A کلاس سدان
استون مارتین درصدد ساخت ۲۵ دستگاه DB4 GT کلاسیک است
گوشی های هوشمند تاشو ۲۰ درصدِ بازار را در سال ۲۰۱۹ تصاحب خواهند کرد
سامسونگ درصدد کسب سود عملیاتی ۲۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۷ است
سامسونگ درصدد جدا کردن بخش تولید تراشه از بدنه‌ی این کمپانی است

تازه های علم و فناوری