به زودی؛ اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره «تعطیلی ۱۸ آذر»

به زودی؛ اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره «تعطیلی ۱۸ آذر»

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان  با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی رسمی هشتم ربیع‌الاول که با آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) مصادف شده، گفت: هنوز در این رابطه چیزی مشخص نیست و این موضوع در شورای نگهبان در حال بررسی است.

وی با تأکید بر اینکه شورای نگهبان به زودی درباره وضعیت تعطیلی و یا غیر تعطیلی روز هشتم ربیع‌الاول اظهارنظر می‌کند، افزود: این موضوع در ذیل بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور قرار دارد که شورای نگهبان نظر نهایی‌اش را در این باره اعلام می‌کند.

به گزارش تسنیم، پیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه(13 اردیبهشت) و در جریان بررسی مواد الحاقی لایحه تنظیم بخشی از احکام برنامه‌های توسعه کشور، ماده الحاقی 38 این لایحه را تصویب کردند.

براساس ماده 38 لایحه تنظیم بخشی از احکام برنامه‌های توسعه کشور، هشتم ربیع‌الاول، سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت حضرت ولی‌عصر(عج) به‌‌ عنوان تعطیل رسمی در تقویم کشور تعیین شد.

براساس این گزارش، مصوبات مجلس شورای اسلامی در صورتی قانونی است که به تأیید شورای نگهبان نیز رسیده باش از این رو به دلیل اینکه لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور هنوز در شورای نگهبان در حال بررسی است و این شورا درباره آن اظهارنظر نکرده،هنوز تعطیلی رسمی هشتم ربیع‌‌الاول قانونی نشده است.

همچنین ببینید
انتشار اسنادی درباره فساد اخلاقی عناصر داعش در موصل+ تصاویر
روحانی دستگاه‌های اجرایی را موظف به اطلاع‌رسانی کامل درباره دستاورد برجام کرد
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری چهارم؛ ۴ بهمن‌ماه
واکنش بازیگر زن کشورمان به تهمت‌ها و شایعات درباره لو رفتن عکس‌های خصوصی‌اش! +عکس
دیپلمات بلندپایه اتحادیه اروپا: مذاکره مجدد درباره برجام، سوءتفاهم است/ برجام می‌تواند بازار ایران را بروی اروپا باز کند
توافق جدید برقی ایران-روسیه/ اعلام برنامه نیروگاه‌سازی روس‌ها
شروط اصلی ایران برای برقراری حج ۹۶/ تعطیلی کنسولگری ایران در جده، حمایت حقوقی از زائران را سخت می‌کند

تازه های اخبار