گازگرفتگی پنج روستایی در فامنین همدان

گازگرفتگی پنج روستایی در فامنین همدان
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی همدان گفت: پنج تن بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن (گاز گرفتگی) در روستایی از توابع شهرستان فامنین همدان مسموم شدند.

عباس اولیا سمیع روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پنج تن عضو یک خانواده ساکن روستای قابانقلی از توابع بخش پیشخور شهرستان فامنین بودند که سه شنبه شب در اثر سوزاندن زغال در اتاق دچار گازگرفتگی شده بودند.
وی بیان کرد: یکی از نزدیکان خانواده به محض اطلاع از این اتفاق با مرکز فوریت ها پزشکی شهرستان فامنین تماس تلفنی برقرار می کند و در نخستین اقدام توصیه های مشاوره ای به این فرد انتقال می یابد.
اولیا سمیع افزود: نیروهای فوریت های پزشکی شهرستان فامنین به محض اطلاع به محل حادثه اعزام می شوند و در اقدام به موقع این پنج تن را از مرگ حتمی نجات می دهند.
وی خاطرنشان کرد: این افراد برای درمان تکمیلی به بیمارستان امام حسن (ع) فامنین انتقال یافتند و هم اکنون وضعیت آنها بهبود یافته است.
از ابتدای امسال تاکنون در استان همدان سه تن بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست داده اند و بیش از ۲۰ تن نیز دچار مسمومیت شدند که با اقدام به موقع فوریت های پزشکی از مرگ حتمی نجات یافتند.
سال گذشته نیز ۷ تن بر اثر گازگرفتگی جان باختند که از این تعداد سه نفر زن و مابقی مرد بودند.

همچنین ببینید
گازگرفتگی یک نفر در چادر در پارک ملت دامغان
افزایش 35 میلیاردی بودجه سرویس دانش‌آموزان روستایی/بودجه کیفیت‌بخشی کاهش یافت
تجویز مسکن برای سرطان آلودگی‌هوا و گازگرفتگی
فیلم/ واژگونی اتوبوس دانش آموزان گیلانی در همدان
واژگونی اتوبوس راهیان نور در همدان 30 مجروح برجای گذاشت
اتوبوس راهیان نور دانش آموزی در همدان دچار سانحه شد
واژگونی اتوبوس حامل 40 دانش‌‌آموز دختر در همدان
واژگونی اتوبوس راهیان نور در همدان 30 مجروح برجای گذاشت

تازه های اخبار