قیمت مرغ عادلانه است/ سرما عامل افزایش قیمت شد

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در خصوص علل افزایش قیمت مرغ در چند روز اخیر عنوان کرد: این افزایش قیمت از حدود دو هفته گذشته همزمان با برودت هوا و نابسامان شدن اوضاع جاده ها رخ داد.

وی در ادامه افزود: با توجه به وضعیت مکانی مرغداری ها در زمان سرما تردد و بارگیری با مشکلاتی رو به رو شد و همین امر سبب شد، پنجشنبه گذشته شاهد افزایش جهشی قیمت مرغ از 6هزار و 800 تومان به 7هزار و 300 تومان باشیم.

یوسف خانی قیمت فروش مرغ در بازار را عادلانه دانست و گفت: قیمت 7هزار و 300 تومان ناعادلانه نیست لذا مرغداران سعی دارند تا این قیمت را تثبیت کنند.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی اذعان داشت: قیمت عادلانه ای که اتحادیه برای فروش و جلوگیری از ضرر مرغداران مصوب کرده است چیزی حدود 7500 تومان است که هنوز با آن فاصله داریم.

وی درباره علت اختلاف نرخ مغازه ها، اظهار داشت: از آنجایی که مغازه دارها مرغ را با قیمت یکسانی خریداری نمی کنند با اختلاف قیمت ناچیز در فروش روبه رو هستیم.

یوسف خانی راهکار اتحادیه پرنده و ماهی برای یکسان سازی قیمت ها را چنین عنوان کرد: طرحی به نام یکسان سازی قیمت با استفاده از تابلوهای دیجیتال را در دست اقدام داریم که در صورت اجرایی شدن این طرح روزانه از طریق اینترنت قیمت های خرید و فروش را به این تابلوها ارسال می کنیم و مغازه دار نیز نمی تواند تغییری در این تابلوهای دیجیتال ایجاد کند.

وی در پایان بیان کرد: تا کنون 200 مغازه به تابلوهای دیجیتال قیمت مجهز شده اند اما برای پوشش دهی تمام مغازه ها زمان نیاز داریم.

باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید
کاهش قیمت تخم‌مرغ/۱۳ استان درگیر آنفلوانزای پرندگان شدند
تغییرات امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی
رحمانی‌فضلی: تشکیل جلسه‌ای با حضور مالکان و هیئت عامل ساختمان پلاسکو
قیمت انواع محصولات پارس خودرو در نمایندگی و بازار
افزایش تعداد مصدومان پلاسکو به 119 نفر
افزایش 8 درصدی نرخ سرمایه‌گذاری در مسکن/ مسکن در مرحله خروج از رکود است
از بازدید صبح‌گاهی رئیس‌جمهور تا وعده‌های وزیر کار/افزایش تعداد مصدومان به 119 نفر
افزایش تعداد مصدومان به 119 نفر
مردم همچنان مقابل پلاسکو منتظرند/ زبانه‌های آتش با افزایش سرعت آواربرداری
آخرین قیمت مرغ در بازار

تازه های اخبار