تصاویری نادر از همنوع خواری یک پلنگ

وبسایت جام جم آنلاین - بهرام افتخاری: پلنگ ها گاهی در نبرد بر سر قلمرو رقیب جوان یا ضعیفتر را کشته و در برخی موارد او را می خورند. با این حال، مشاهده پلنگی که دست به همجنس خواری می زند، نادر است.

به گزارش نشنال جئوگرافیک (National Geographic )، سرگئی گورشکف (Sergey Gorshkov ) عکاس حیات وحش پس از نخستین سفرش به آفریقا و عکاسی از پلنگ ها شیفته این گربه سان بزرگ شد. اکنون چند دهه است که گورشکف ترجیحا از پلنگ ها عکسبرداری می کند.


,نادر،پلنگ،همنوع خواری،حیات وحش,[categoriy]

تصاویری نادر از همنوع خواری یک پلنگ - آکانادر،پلنگ،همنوع خواری،حیات وحش

آکاایران: تصاویری نادر از همنوع خواری یک پلنگ


گورشکف اخیرا از صحنه نادر یک پلنگ نر عکس گرفت که برای خوردن لاشه رقیبش از درختی بالا رفته و جسد پلنگی را که به احتمال زیاد توسط خودش در نبردی بر سر قلمرو کشته شده است، می درد.

,نادر،پلنگ،همنوع خواری،حیات وحش,[categoriy]


نمونه های زیادی از همجنس خواری پلنگ ها در طبیعت وجود دارد اما کمتر اتفاق می افتد که یک عکاس یا فیلمبردار حیات وحش بتواند این صحنه ها را با دوربینش ثبت کند.
به گزارش آکاایران: کارشناسان دلایل زیادی برای کشته شدن پلنگ ها توسط یک همجنسشان مطرح می کنند. رایج ترین سناریو این واقعیت است که پلنگ های نر مسن تر برای از بین بردن رقابت و تحکیم تسلطشان بر سر قلمرو نرهای جوان تر را می کشند.
,نادر،پلنگ،همنوع خواری،حیات وحش,[categoriy]


لوک هانتر ،رئیس گروه مشهور حفظ پانترا که با نشنال جئوگرافیک همکاری دارد، می گوید: دلیل کشتن سایر پلنگ های نر به ویژه کوچکترها واضح است. هرچه تعداد پلنگ های جوان کمتر باشد ماده ها ناگزیر می شوند با پلنگ های نر مسن صاحب قلمرو جفتگیری کنند.
به رغم خشونت آشکار همجنس خواری پلنگ، پلنگ های نر صاحب قلمرو در واقع پیوندهای خانوادگی پایداری را با ماده هایشان و توله هایشان برقرار می کنند.
,نادر،پلنگ،همنوع خواری،حیات وحش,[categoriy]


سرگئی گورشکف در سفری به پارک حیات وحش لوندولزی در آفریقای جنوبی موفق شد از یک پلنگ نر مسن هنگام بالا رفتن از درختی که روی آن لاشه رقیبش بود ، عکس بگیرد.
 
,نادر،پلنگ،همنوع خواری،حیات وحش,[categoriy]

گورشکف می گوید: من عاشق پلنگ ها هستم، یک شکارچی چالاک ، بی رحم و به طور مرگباری خطرناک. در بین گربه سانان بزرگ دستیابی به پلنگ از همه دشوارتر است.
وی می افزاید: من به طور تصادفی موفق شدم از صحنه نادر همجنس خواری یک پلنگ عکس بگیرم.
همچنین ببینید
تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (92)
تصاویری که شما را عاشق مارمولک ها می کند
بیوگرافی کامل شهروز ابراهیمی (بازیگر ماه و پلنگ ) +عکس های جدید ایشان
تصاویری از زندگی مردم کره شمالی –
تصاویری از مردم جهان و عشق جهانی به مطالعه
تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (91)
مردی که با دست خالی، پلنگ را کشت!
عکس/ «نادر طالب زاده» در بیمارستان
تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا (87)
بیوگرافی کامل امیرمحمد زند(فریدون در ماه و پلنگ) +عکس های جدید ایشان

تازه های سرگرمی