مرگ هشتمین قربانی گاز CO در قم

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم از مسمومیت مردی با گاز مونواکسید کربن که منجر به فوت این شخص شد، خبر داد.
مهدی فراهانی در گفت‌وگو با تسنیم، از مسمومیت مردی با گاز مونواکسید کربن که منجر به فوت این شخص شد خبر داد و اظهار داشت: این حادثه عصر دیروز  اتفاق افتاد که پس از حضور پرسنل اورژانس ۱۱۵ بر بالین فرد متوفی در منزلی در شهر قم مشخص شد که مسمومیت با گاز مونواکسید کربن منجر به فوت این شخص شده است.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با بیان اینکه در روزهای گذشته نیز یک خانواده چهارنفره براثر مسمومیت با گاز CO در استان جان خود را از دست‌ داده بودند، افزود: در تمام موارد عدم توجه به نکات ایمنی و نیز استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد علت فوت‌ها بوده است.

وی گفت: همچنین قریب به ۲۸ نفر نیز در استان دچار مسمومیت خفیف‌تر با گاز CO شدند که با توجه به تماس به‌‌موقع با اورژانس و حضور پرسنل اورژانس ۱۱۵ یا در محل درمان سرپایی شدند و یا به‌منظور تکمیل درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

فراهانی به اقداماتی که باید در صورت مواجهه با افرادی که دچار مسمومیت با این گاز شده‌اند، اشاره کرد و گفت: انتقال و دور کردن فرد یا افراد مسموم از کانون آلودگی و رساندن اکسیژن صددرصد و خالص به آنان از جمله اقدامات لازم است همچنین در مرحله بعد باید با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته شود.

همچنین ببینید
مطهری: دانشجویان مشهدی نگذارند، خراسان ایالت خودمختار شود/ پدرم گفت علی قربانی من شد
بان کی‌ مون دومین قربانی رسوایی سیاسی
آخوندی مدیر عامل راه آهن را قربانی کرد که خود پاسخگو نباشد
آتوسا ؛قربانی دیگر کودک آزاری
آتوسا ؛قربانی دیگر کودک آزاری
آتش‌سوزی در هتلی در کراچی 11 قربانی گرفت +عکس
قاتل خاموش طی 24 ساعت گذشته در اصفهان 3 قربانی گرفت
عطوان: اردوغان قربانی دام آمریکا شد
راهیان نور باز هم قربانی گرفت

تازه های اخبار