فرهنگ اسلامی در لایه های مختلف جامعه تبیین و نهادینه شود

فرهنگ اسلامی در لایه های مختلف جامعه تبیین و نهادینه شود

به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی دری نجف آبادی صبح پنجشنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم در اراک اظهار داشت: هم اکنون بیش از هر زمان نیاز به این داریم که معارف اسلامی را در جامعه نشر و ترویج کنیم تا از بروز آسیب های اجتماعی کاسته شود.

وی افزود: در این راستا ترویج و تبیین آموزه های قرآنی باید مدنظر قرار گیرد که این مهم نیازمند برنامه ریزی اصولی از سوی متولیان فرهنگ و مسئولان فرهنگی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: مفاهیم بلند قرآنی باید در جامعه برای مردم تفسیر و تشریح شود تا زمینه آگاه سازی اجتماع در مورد این معارف و مفاهیم مهیا شده و عمل به آن گسترش یابد.

دری نجف آبادی تصریح کرد: برای آن که بتوانیم در جامعه یک تحول فرهنگ مثبت ایجاد کنیم باید بستر برای نشر مفاهیم قرآنی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) آماده شود و در این میان متولیان حوزه فرهنگ وظیفه خطیری بر عهده دارند.

وی خاطرنشان ساخت: در راستای ترویج مفاهیم قرآنی و فرهنگ دینی، باید سبک زندگی اسلامی مورد توجه قرار گیرد و فرهنگ قناعت و پرهیز از تجمل گرایی از مهمترین مسائلی است که باید در جامعه نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: امروز دشمن به دنبال آن است که با هجمه های فرهنگی، جامعه اسلامی را از مسیر صحیح دور کند، بنابراین نشر مبانی قرآنی و دینی در جامعه وظیفه همه ما است.

دری نجف آبادی با بیان اینکه سعادت دنیوی و اخروی ما با حاکم شدن قرآن در همه عرصه‌ های جامعه حاصل می شود، افزود: باید شرایطی در جامعه ایجاد شود که عموم مردم و لایه های مختلف اجتماع، نیاز خود به قرآن را درک کنند.

وی خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی با فرهنگ قرآنی پیاده‌سازی شده و امروز باید از این تفکر قرآنی در ایران اسلامی که الگوی کشورهای منطقه شده، به خوبی صیانت شود.

همچنین ببینید
عقل عملیِ بالفعلِ انقلاب اسلامی ایران جان به جان آفرین تسلیم کرد
لزوم راهبری جامعه توسط امام معصوم(ع)
سمپوزیوم جامعه شناسی و مسائل اجتماعی برگزار می شود
آیت الله هاشمی توجه ویژه ای به آرمان امت واحده اسلامی داشت
شماره پانزدهم فرهنگ امروز منتشر شد
آیت الله هاشمی پشتوانه‌ بی‌بدیل کشور و انقلاب اسلامی بود
«تعامل روحانیت و بازار: قبل و بعد از انقلاب اسلامی» بررسی می شود
اسلام تمدنی غیر از تمدن اسلامی است
جامعه نباید دوقطبی شود/ دشمن از راه‌های متعدد سعی در نفوذ دارد
برشی از کتاب «وحدت اسلامی در نگاه اهل بیت(ع)» اثر شیخ حسین الراضی

تازه های مذهبی