صندوق‌های بازنشستگی در خطر/بحران تامین‌اجتماعی قابل مدیریت است

صندوق‌های بازنشستگی در خطر/بحران تامین‌اجتماعی قابل مدیریت است
صندوق‌های بازنشستگی در خطر/بحران تامین‌اجتماعی قابل مدیریت است

کامبیز لعل تاکید دارد که دولت با عدم پرداخت بدهی‌های خود به سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشتگی این سازمان را به خطر انداخته است.

«کامبیز لعل» در گفتگو با ایلنا با اعلام این مطلب، اظهار داشت: دولت باید پیش از هر کاری بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند تا صندوق بازنشستگی این سازمان بتواند مستمری بازنشستگان خود را پرداخت کند.

آنطور که در روزهای گذشته توسط رسانه‌ها گزارش شده است، دولت امسال باید، 40 هزار میلیارد تومان به صندوق‌های بازنشستگی کمک کند و در سال‌های آینده 20 درصد به این مبلغ اضافه کند تا صندوق‌های بازنشستگی قادر باشند مستمری بازنشستگان خود را پرداخت کنند.

لعل با اشاره به وجود 3  میلیون بازنشسته در سازمان تامین اجتماعی که تعداد آنها با خانواده‌هایشان  10 میلیون نفر است، افزود: دولت به جای کمک به سازمان تامین اجتماعی بدهی‌های خود به این سازمان را پرداخت کند، در آن صورت سازمان تامین اجتماعی می‌تواند از عهده تکالیف خود برآید.

این کارشناس تامین اجتماعی با اشاره به ورشکستگی سایر صندوق‌های بازنشستگی که دیگر قادر نیستند، مستمری بازنشستگان خود را پرداخت کنند، تصریح کرد: تامین اجتماعی تنها سازمانی است که هزینه‌ و درآمدهایش سر به سر است که در صورت دخالت‌های دولت وضعیتش به وضعیت سایر صندوق‌های بازنشتگی شبیه می‌شود.

لعل با بیان اینکه عدم ارائه گزارش‌های حسابرسی از عملکرد صندوق های بازنشتگی منجر به ایجاد وضعیت فعلی برای صندوق های بازنشستگی شده است، تصریح کرد: کاهش ورودی‌های صندوق‌های بازنشستگی و افزایش تعداد مستمری‌بگیران چالش اصلی صندوق‌های بازنشستگی است.

وی با تاکید بر اینکه درمانی برای این صندوق‌ها وجود ندارد و باید برای آنها دست به تصمیم گیری‌های کلان زد، تصریح کرد: ورشکستگی صندوق‌ها با توجه به جمعیت تحت پوشش آنها ، امنیت ملی را به مخاطره می‌اندازد.

لعل در پایان با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی تنها سازمانی است که بحران آن قابل مدیریت است، گفت که سیاست‌گذاری‌ها باید به گونه‌ای باشد که مدیریت صندوق‌ها با چالش‌های مخاطره‌آمیز مواجه نشود.

همچنین ببینید
پذیرش بیماران تامین اجتماعی تا اصلاع ثانوی در بیمارستان های دولتی
شهرداری تهران به عنوان متولی مدیریت شهری باید پاسخگو باشد
بحران در صندوق‌های بازنشستگی
مدیریت توسعه کهنوج به موسسه " ملل " سپرده شد
خطوط ریلی پدافند غیر عامل در شرایط بحران شهری/ شروع و ادامه ساخت چهار کریدور ریلی منتهی به تهران
خوانساری: اگر برجام اتفاق نمی‌افتاد، به بحران می‌خوردیم
آتش نشانان همان مومنان راستین وطن هستند/ شهرداری تهران به عنوان متولی مدیریت شهری باید پاسخگو باشد
مشکل بازنشستگان فولاد با مساعدت تامین اجتماعی و وزرات کار قابل حل است
حادثه پلاسکو نتیجه سازش مدیریت شهری با سوداگران است/ رسانه ملی در حق مردم جفا می‌کند
بحران در صندوق‌های بازنشستگی

تازه های اخبار