وضعیت بد اولاند در آخرین نظرسنجی‌ها

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه 'لوپوآ'، نظرسنجی موسسه الاب (Elabe) نشان می دهد که در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، فرانسوا فیون از مارین لوپن رهبر حزب راستگرای افراطی جبهه ملی(FN) فرانسه، پیشی خواهد گرفت.
این نظرسنجی پیش بینی می کند که در دور نخست انتخابات رایاست جمهوری فرانسه، فیون 37 درصد و لوپن که افکاری افراطی در سر دارد، 25 درصد آرا را به دست خواهند آورد.

بر اساس این نظر سنجی، امانوئل ماکرون 17 درصد و ژان لوک ملانشون با 12 درصد آراء در رتبه های سوم و چهارم قرار می گیرند.

نکته جالب این نظرسنجی آن است که پیش بینی می شود اگر فرانسوا اولاند رئیس جمهوری کنونی فرانسه در انتخابات شرکت کند، فقط هفت درصد آرا را به دست خواهد آورد و به این ترتیب در قعر این نظرسنجی قرار گرفته است.
62 درصد مردم فرانسه معتقدند که نیکلا سارکوزی و فرانسوآ اولاند، روسای جمهوری سابق و کنونی کشورشان به یک اندازه «بد» هستند.

اولاند که در انتخابات سال 2012 میلادی با وعده «وارونه کردن منحنی بیکاری» پیروز شد، پیشتر اعلام کرده بود که اگر نتواند وعده کاهش بیکاری را محقق کند، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 شرکت نمی کند.

محقق نشدن این وعده در کنار ادامه روند کاهش محبوبیت رئیس جمهوری فرانسه، کار وی را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 فرانسه دشوار می کند.

رئیس جمهوری فرانسه هر پنج سال و با رای مستقیم مردم انتخاب می شود. در آخرین انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال 2012 میلادی، فرانسوآ اولاند از حزب سوسیالیست در مقابل نیکلا سارکوزی به پیروزی رسید.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قرار است 23 آوریل و 7 مه 2017 (3 و 17 اردیبهشت 96) برگزار شود.

52311

همچنین ببینید
آخرین قیمت‌ها از بازار سکه و ارز+جدول
تدوین «لایحه هوای پاک» آخرین مراحل خود را در مجلس می‌گذراند
آخرین وضعیت پیوستن شایان مصلح و مدافع عراقی به پرسپولیس
آخرین وضعیت پیوستن شایان مصلح و مدافع عراقی به پرسپولیس
آخرین وضعیت پیوستن شایان مصلح و مدافع عراقی به پرسپولیس
آخرین وضعیت پیوستن شایان مصلح و مدافع عراقی به پرسپولیس
وضعیت زندگی شهری در ایران، بازتاب‌دهنده اغتشاش ذهنی ایرانیان است
عکس: آخرین جشن تولد آیت‌الله هاشمی در کنار همسرش
آخرین عابر ماه درگذشت + تصویر

تازه های اخبار