تصاویر فورد موستانگ که خودروی پلیس آلمان شد/ بازداشت با جی‌تی وی۸

تصاویر فورد موستانگ که خودروی پلیس آلمان شد/ بازداشت با جی‌تی وی۸

به‌تازگی پلیس آلمان یک عضو جدید را استخدام کرده که آن یک فورد موستانگ GT V8 است. البته تیونر محلی Wolf Racing با همکاری فورد این موستانگ را به‌طور ویژه جهت استفاده در نیروی پلیس آلمان تقویت کرده است.

به گزارش پدال،يکی از اهداف به‌کارگیری این خودرو در پلیس آلمان ترویج کمپین Tune it Safe است.

هدف این کمپین تأکید بر ایمن بودن تیونینگ خودروها است درصورتی‌که مطابق با قوانین رانندگی آلمان انجام گرفته باشد. این کمپین موردحمایت بخشی از دولت، صنعت، قطعه‌سازان و نمایشگاه خودروی اسن است؛ یعنی نمایشگاهی که این موستانگ تیون شدهٔ پلیس در آن به نمایش درآمد. هرساله خودروهای پلیس تیون شدهٔ جدیدی برای ترویج این کمپین در آلمان ساخته می‌شوند به‌طوری‌که در سال‌های گذشته نیز خودروهای کوروت C7، ب‌ام‌و سری 4 آ.ث اشنیتزر، مرسدس بنز A کلاس برابوس، آئودی R8 آ.ب.ت و یک مینی الکتریکی توسط این کمپین ارائه شده‌اند.

این موستانگ پلیس که Wolf Wide 5.0 نام گرفته است مجهز به قطعات انحصاری و ویژه‌ای شده است ازجمله رینگ‌های 20 اینچی پوشیده شده با لاستیک‌های هانکوک، سیستم تعلیق با قابلیت تنظیم ارتفاع و یک کیت کامل ظاهری شامل سپرهای جلو و عقب، پانل‌های جانبی، دیفیوزر عقب، بال بزرگ عقب و یک اگزوز اسپرت.

قلب تپندهٔ این موستانگ هم مورد تقویت قرار گرفته است به‌گونه‌ای که نیروی پیشرانهٔ 5 لیتری V8 این ماسل کار اصیل آمریکایی از 421 اسب بخار و 455 اسب بخار افزایش پیدا کرده است. نیرویی که می‌تواند خودرو را ظرف 4.3 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسانده و نهایتاً حداکثر سرعت 268 کیلومتر در ساعت را برای آن فراهم کند.

البته غیرازاین موارد، موستانگ موردبحث لباس کامل پلیس آلمان را هم بر تن کرده است. لباسی که شامل برچسب‌های بدنه و چراغ گردان آبی‌رنگ می‌شود. علاوه بر این، پنجره‌های جانبی هم به فویل ایمنی مجهز شده‌اند که مانع از خرد شدن آن‌ها می‌شود.

این موستانگ طی 12 ماه آینده برای بالا بردن سطح آگاهی مردم نسبت به کمپین Tune it Safe به نقاط مختلف سفر کرده و در نمایشگاه‌های خودرو و دیگر رویدادها شرکت خواهد کرد. همچنین به نظر می‌رسد روند رو به رشد استفاده از خودروهای بسیار جذاب در نیروی پلیس کشورهای مختلف همچنان ادامه دارد؛ مانند استفاده از همین موستانگ در پلیس آلمان یا استفاده از لامبورگینی اوراکان در نیروی پلیس ایتالیا.

منبع: پدال

همچنین ببینید
جالب ترین و دیدنی ترین تصاویر خبری روز- چهارشنبه 29/10/95
بزرگترین بستنی جهان به طول 1114 متر در گینس ثبت شد/ تصاویر
سقوط 11 خودروی داخلی به پایین‌ترین سطح کیفی
قالیباف در اتوبوس گردشگری دوطبقه / تصاویر
​جنجال سلفی با بیماری که بعد از ترخیص مرد/ تصاویر
تجربه ماهیگیری در یخ با دندان!/ تصاویر
هدیه کریسمسی که کابوس شبانه این کودک شد!/ تصاویر
رونمایی از شاسی بلند جدید مدیران خودرو در تهران/ تصاویر
یک آموزش جدید برای پلیس‌های زن چین / تصاویر
عماد افروغ:نمایش دادن برخی تصاویر در فیلم ها باید حکم حکومتی داشته باشند!

تازه های گوناگون