تلاش آژانس اطلاعات فدرال آلمان برای رمزگشایی از تلگرام و واتس‌اپ

وب‌سایت راشا تودی نوشت نهادهای امنیتی آلمان قصد دارند رمزگشایی پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ و تلگرام را دور بزنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از راشا تودی، آژانس اطلاعات فدرال آلمان قصد دارد برای دور زدن روش‌های رمزگذاری پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام و واتس‌اپ راهی بیابد. اکنون این نهاد برای این امر 150 میلیون یورو بودجه دریافت کرده است.

آژانس اطلاعات فدرال آمریکا برای دور زدن کدگذاری‌ها، پروژه "شناسایی ارتباطات غیراستاندارد اینترنتی" را توسعه داده است. این پروژه با هدف شکستن رمزگذاری‌ها طراحی شده است و بر اساس گزارش‌ها، این نهاد هم‌اکنون می‌تواند به اطلاعات کاربران نزدیک به 10 پیام‌رسان محبوب در جهان دسترسی یابد.

بر اساس گزارش وب‌سایت "نتزپولیتیک"، در پروژه شناسایی ارتباطات غیراستاندارد اینترنتی، از تجزیه و تحلیل و پردازش نرم‌افزار و همچنین سخت‌افزارهای قدرتمند برای کشف رمزهای استفاده شده در پیام رسان‌ها استفاده می‌شود. گفته شده است بخشی از این پروژه به وسیله آژانس اطلاعات فدرال آلمان انجام شده و بخش دیگر با کمک شرکت‌های خصوصی به نتیجه رسیده است.

وب‌سایت نتزپولیتیک همچنین اسنادی را افشا کرده است که نشان می‌دهد آژانس اطلاعات فدرال آلمان قصد دارد برای پروژه رمزنگاری در سال جاری 5.4 میلیون یورو، و در سال آینده میلادی حدود 16 میلیون یورو هزینه کند.

روز جمعه، پارلمان آلمان اعلام کرد برای افزایش قدرت آژانس اطلاعات فدرال به منظور رمزنگاری به این نهاد یک بودجه 150 میلیون یورویی نیز تعلق خواهد داد.

همچنین ببینید
کاهش تولید نفت در اوپک دستاورد بزرگ برای ایران است
هفته آینده؛ ارائه طرح ۲ فوریتی در مجلس برای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا
دستور ویژه برای توقف ارز تک نرخی
فراخوان نیروهای مردمی برای مهار آتش جنگل های شرقی کردکوی
کشورهای دنیا برای اعزام بیمار به ایران دفاتری دایر کنند / پُز هاشمی به چینی‌ها
"حجامت" نخستین قدم برای درمان یا حفظ سلامتی افراد نیست
تشخیص صحیح درمانی برای نا امیدان سرطان در ایران

تازه های اخبار