تلاش آژانس اطلاعات فدرال آلمان برای رمزگشایی از تلگرام و واتس‌اپ

وب‌سایت راشا تودی نوشت نهادهای امنیتی آلمان قصد دارند رمزگشایی پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ و تلگرام را دور بزنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از راشا تودی، آژانس اطلاعات فدرال آلمان قصد دارد برای دور زدن روش‌های رمزگذاری پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام و واتس‌اپ راهی بیابد. اکنون این نهاد برای این امر 150 میلیون یورو بودجه دریافت کرده است.

آژانس اطلاعات فدرال آمریکا برای دور زدن کدگذاری‌ها، پروژه "شناسایی ارتباطات غیراستاندارد اینترنتی" را توسعه داده است. این پروژه با هدف شکستن رمزگذاری‌ها طراحی شده است و بر اساس گزارش‌ها، این نهاد هم‌اکنون می‌تواند به اطلاعات کاربران نزدیک به 10 پیام‌رسان محبوب در جهان دسترسی یابد.

بر اساس گزارش وب‌سایت "نتزپولیتیک"، در پروژه شناسایی ارتباطات غیراستاندارد اینترنتی، از تجزیه و تحلیل و پردازش نرم‌افزار و همچنین سخت‌افزارهای قدرتمند برای کشف رمزهای استفاده شده در پیام رسان‌ها استفاده می‌شود. گفته شده است بخشی از این پروژه به وسیله آژانس اطلاعات فدرال آلمان انجام شده و بخش دیگر با کمک شرکت‌های خصوصی به نتیجه رسیده است.

وب‌سایت نتزپولیتیک همچنین اسنادی را افشا کرده است که نشان می‌دهد آژانس اطلاعات فدرال آلمان قصد دارد برای پروژه رمزنگاری در سال جاری 5.4 میلیون یورو، و در سال آینده میلادی حدود 16 میلیون یورو هزینه کند.

روز جمعه، پارلمان آلمان اعلام کرد برای افزایش قدرت آژانس اطلاعات فدرال به منظور رمزنگاری به این نهاد یک بودجه 150 میلیون یورویی نیز تعلق خواهد داد.

همچنین ببینید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر: بسیج همگانی برای نجات جان چهار مادر باردار
حضور وزیر امور خارجه فرانسه در عربستان برای تحکیم روابط دو کشور
تمایل ترامپ برای همکاری با روسیه در جنگ علیه داعش
انتخاب متفاوت ترامپ برای فرماندهی نیروی هوایی+عکس
عباس برنامه‌ای برای دیدار با ترامپ ندارد
آماده‌سازی ۳ ساختمان برای کسبه پلاسکو
پرسپولیس 1 ـ گسترش 0 ؛ 3 محروم برای 3 امتیاز / عجیب‌ترین داوری لیگ!
حسینی: فولاد همیشه برای ما حریف سختی بوده
آخرین تمهیدات انجام شده برای حادثه ساختمان پلاسکو
با پایانِ بحران؛ پرونده‌ای برای مقصران حادثه تشکیل می‌شود

تازه های اخبار