عربستان سعودی چقدر بدهی دارد؟

عربستان سعودی چقدر بدهی دارد؟

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) روز چهارشنبه اعلام کرد که مجموع بدهی‌های داخلی و بین‌المللی این کشور در سال 2016 میلادی به 53.36 میلارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، میزان بدهی‌های داخلی عربستان از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان سبتامبر به 25.86 میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی است که میزان بدهی‌های خارجی عربستان نیز به 27.5 میلیارد دلار رسیده است.

کاهش قیمت شدید نفت در دو سال گذشته که توطئه‌ای از سوی آل سعود برای ضربه زدن به اقتصاد ایران، روسیه و عراق بود، به همراه جنگ مستقیم عربستان در یمن و حمایت از گروه های تروریستی در سوریه و عراق، اقتصاد سعودی را با چالش بزرگی روبه رو کرده است و هر روز بر مشکلات اقتصادی عربستان می افزاید.

رژیم سعودی برای کاهش کسری بودجه خود اقدام به کاهش حقوق‌ها و لغو پاداش‌های آخر سال کارمندان خود کرده است. بر این اساس، میزان حقوق کارمندان وزارتخانه‌های مختلف این کشور 20 درصد و حقوق اعضای مجلس شورای این کشور که به پادشاه مشاوره می‌دهد، 15 درصد کاهش یافته است.

این اقدامات بخشی از برنامه دولت عربستان برای کاهش کسری بودجه این کشور است که سال گذشته به حدود 15 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسید که بالاترین رقم از سال 1991 تاکنون بود.

تسنیم

همچنین ببینید
حقوق آتش‌نشان‌ها در کشورهای دیگر چقدر است؟
سیاستمدار مصری: رابطه آمریکا با مصر و عربستان دیگر گرم و دوستانه نخواهد بود
نامه شورای شهر به دادستانی جهت تعیین تکلیف ایمنی ساختمان‌ها /صابری: قوه قضاییه تعیین کند شهرداری اختیار پلمپ دارد یا خیر
خرید ویلا در مناطق مختلف تهران چقدر هزینه دارد؟
محدودیت‌های ترافیکی پلاسکو تا اطلاع ثانوی وجود دارد/ جای نگرانی برای اموال مردم نیست
سرانه بودجه خدمات شهری در بلاد توسعه‌یافته چقدر و در ایران چقدر است؟
حملات هوایی عربستان به مدرسه‌ای در صنعا
پیام حسن‌نیت ظریف/تلاش ایران و عربستان در پی حل اختلافات
محدودیت‌های ترافیکی پلاسکو تا اطلاع ثانوی وجود دارد
حقوق آتش نشان ها در کشورهای مختلف چقدر است؟

تازه های اخبار