صعود به جام جهانی بدون یک ریال!

به گزارش پارس نیوز،

عباس چمنیان و همکارانش که چند ماهی است برای هدایت تیم ملی نوجوانان برگزیده شده با قراردادهای ماهانه در این تیم مشغول بکار شده اند که گفته می شود این قراردادها زیر 10 میلیون تومان است اما همین دستمزد هم به آنها پرداخت نشده است! این در حالی است که تیم ملی نوجوانان در حضور 16 تیم حاضر در جام ملت های آسیا در شهر گوای هند بر سکوی دوم آسیا ایستاد و در نهایت به جام جهانی صعود کرد!

تا اکنون پاداش صعود به جام جهانی هم به کادر فنی تیم ملی نوجوانان پرداخت نشده و در نهایت این ها در حالی دوباره کار را استارت زده اند که هنوز قرارداد جدید هم امضاء نشده است!

این رفتارها نشان می دهد همه توان مالی فدراسیون فوتبال برای تیم ملی بسیج شده است! این در حالی است که کشورهای همسایه اهمیت فوق العاده ای به تیم های پایه می دهند. در عکس های مخابره شده از بازی های جام ملت های جوانان آسیا از بحرین شاهد حضور ژاوی در اردوی تیم ملی جوانان قطر بودیم. هم چنین این تیم بورا مربی رکوردار در صعود به جام جهانی را به عنوان مدیر فنی در اختیار گرفته بود. 

در بازی های جام ملت های نوجوانان آسیا هم شرایط به همین گونه بود. یکی از تیم هایی که توسط ایران حذف شد تیم عربستان بود که برای قهرمانی در این بازی ها هزینه های زیادی را متحمل شده بود. جوانان ایرانی هم قطر و ازبکستان را حذف کردند که تیم های کوچکی نبودند!

قراردادهای چند ده میلیون تومانی به کادر فنی تیم ملی نوجوانان در حالی پرداخت نشده است که فدراسیون فوتبال بابت هر پیروزی تیم ملی به بازیکنان این تیم پاداش چند هزار دلاری می دهد. آنهم به بازیکنانی که در تیم های لیگ برتری و تیم های خارجی دستمزدهای خوبی دریافت می کنند، حتی اگر نیاز باشد این پول توسط حسین هدایتی تامین می شود تا داد کی روش در نیاید. اتفاقی که بلافاصله بعد از پیروزی در برابر قطر اتفاق افتاد و فردای روز بازی مهدی تاج در اردوی تیم حاضر شد و پاداش های دلاری ملی پوشان را به آنها اهداء کرد. 

امروز در فوتبال حرفه ای کمتر فدراسیونی است که به تیم های پایه اهمیت ندهد. چون تیم های پایه همانند فوندانسیون ساختمان هستند که طبقات زیاد و زیبا به روی آن بنا نهاده می شود. توجه به تیم ملی اصلی یک اصل است و تیم کی روش باید لباس خوب بپوشد، تدارک خوب ببیند و پاداش بگیرد چون تیم ملی ویترین فوتبال کشور است اما کم توجهی و شاید هم بی توجهی به فوتبال پایه هم دردناک است. اینکه چون در چشم نیستند و مورد توجه رسانه ها نیستند نباید فدراسیون فوتبال اجازه هر برخوردی با آنها را به خود بدهد! 

در تورنمنت کره جنوبی که با حضور تیم ملی جوانان همراه بود دیدیم که برخی از اعضای کادر فنی تیم ملی جوانان لباس آل اشپورت و برخی لباس جیووا پوشیده بودند! مگر می شود تیم ملی یک کشور در بخش لباس دو اسپانسر داشته باشد؟ و به زعم بازیکنان که مصاحبه های آنها با خبرگزاری ها موجود است تیم ملی جوانان در حالی برای این بازی ها عازم کره جنوبی شد که به دلیل محدودیت مالی ماساژور و فیزیوتراپ را همراه خود نبرده بود.

همچنین ببینید
مصر در یک قدمی صعود قرار گرفت
بیابانگرد: در جهانی مجارستان از شرایط مسابقه دور بودم
«آندو» پسر بسیار خوب و باشخصیتی است/ بدون تیموریان هم موفق می‌شویم
صعود دانشور به رده ششم دوچرخه‌سواری جهان
جام جهانی کوچک؛ شکست ایران مقابل لتونی
تا ریال آخر 2 میلیارد و سیصدم را می‌گیرم و از استقلال می‌روم
تاج: ما و کی‌روش در حال فکر برای شرایط پیش‌رو هستیم/ جام‌جهانی باید نقطه پایان اختلاف‌ها باشد
صعود حریف عربستانی ذوب‌آهن در جام پادشاهی
خامس برای بازی در جام جهانی ۲۰۱۸ به اینتر می‌رود؟
گسترش فولاد بدون غایب مقابل پرسپولیس

تازه های ورزش