رژیم صهیونیستی علاقه‌ای به صلح در فلسطین ندارد/تداوم اقدامات جنایتکارانه اسرائیل

رژیم صهیونیستی علاقه‌ای به صلح در فلسطین ندارد/تداوم اقدامات جنایتکارانه اسرائیل
رژیم صهیونیستی علاقه‌ای به صلح در فلسطین ندارد/تداوم اقدامات جنایتکارانه اسرائیل

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد تاکید کرد: علیرغم درخواست‌های مکرر جامعه بین المللی و محکومیت رژیم صهیونیستی در مجامع بین المللی، این رژیم پشتگرم به حمایت متحدانش همواره به این خواسته‌ها بی اعتنایی کرده و به جنایاتش ادامه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، غلامحسین دهقانی روز چهارشنبه در جلسه مجمع عمومی این سازمان که با موضوع فلسطین برگزار شد، ضمن اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای کاهش آلام مردم فلسطین، دلیل ناکامی این تلاش‌ها را پافشاری رژیم صهیونیستی برادامه اقدامات جنایتکارانه و غیر قانونی علیه فلسطینیان دانست.

او افزود: علیرغم درخواست‌های مکرر جامعه بین‌المللی و محکومیت رژیم صهیونیستی در مجامع بین‌المللی، رژیم صهیونیستی پشتگرم به حمایت معدود متحدانش همواره نسبت به این خواسته‌ها بی‌اعتنایی کرده و متاسفانه هنوز جامعه بین‌المللی اقدامی برای پایان بخشیدن به بی‌کیفر ماندن مرتکبان این جنایات انجام نداده است.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل در ادامه به موارد متعدد نقض حقوق فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی همانند تخریب خانه‌ها، جابجایی اجباری غیرنظامیان، بازداشت و حبس غیرقانونی شهروندان غیرنظامی فلسطینی از جمله کودکان، خشونت و وحشت افکنی توسط شهرک نشینان اسرائیلی و دست زدن به اقدامات غیرقانونی، به ویژه در مسجدالاقصی اشاره کرد که بی‌وقفه ادامه دارد.

دهقانی با اشاره به تداوم محاصره غزه، آن را باعث ایجاد یک بحران عمیق انسانی و محرومیت گسترده میلیون‌ها فلسطینی دانست و گفت: رژیم صهیونیستی با دست زدن به اینگونه اقدامات به طور عامدانه و سیستماتیک تک‌تک قواعد لازم‌الاجرا و اساسی حقوق بین‌الملل، از جمله حقوق بشردوستانه، را نقض می‌کند.

او افزایش شهرک‌های یهودی‌نشین در اراضی اشغالی فلسطین را علاوه بر نقض فاحش کنوانسیون چهارم ژنو، ارتکاب جنایت جنگی دانست و افزود: این اقدامات نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی هیچگاه علاقه‌ای به صلح در فلسطین نداشته است. 

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل خواستار توجه و اقدام فوری جامعه بین‌المللی در خصوص مسئله فلسطین شد و ادامه اشغال غیرقانونی و ظالمانه فلسطین را نه فقط باعث رنج و محنت فلسطینیان، بلکه منشا تنش‌های مختلف در منطقه خاورمیانه دانست که صلح و ثبات بین‌المللی را به مخاطره انداخته است. 

او با انتقاد از شورای امنیت سازمان ملل متحد عنوان کرد که علیرغم اجماع جهانی بر غیرقانونی بودن سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی، شورای امنیت کماکان در وضعیت فلج است و نتوانسته به وظایف خود عمل کند.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل از این شورا خواست تا به مسئولیت‌های خود تحت منشور ملل متحد جامه عمل پوشانده و رژیم صهیونیستی را مجبور به احترام به قواعد حقوق بین‌الملل و پایان دادن به جنایات جنگی، اشغال سرزمین فلسطین و نقض حقوق مردم فلسطین کند.

در پایان دهقانی بار دیگر به حمایت کامل دولت و مردم ایران از مردم ستمدیده فلسطین تاکید کرد و گفت: ایران هر چه را در توان دارد انجام خواهد داد تا خواست مردم فلسطین مبنی بر تشکیل یک فلسطین آزاد و شکوفا محقق شود.

همچنین ببینید
تهران نیازمند 11 هزار دستگاه اتوبوس است / شهرداری توان خرید اتوبوس‌های هیبریدی را ندارد
شهرداری تهران که پول توسعه مترو ندارد چرا به خیریه‌‌ای میلیاردها تومان کمک می‌کند
خط اصلی متروی‌ کرج هیچ انشعابی از شرکت توزیع برق البرز ندارد
همه تحریم‌ها علیه ایران از ۲۷ دی ۹۴ برداشته شد/ آنها که رشد اقتصادی ما را نمی‌بینند عینک بزنند/ خرید هواپیما برای مغازه‌دار هم تأثیر دارد/ اگر ایسا را بلااثر نمی‌کردند ساکت نمی‌نشستیم/ مذاکره مجدد در برجام معنا ندارد
اقدامات راهگشاي بانک صادرات
کلیه اقدامات اقتصادی دولت طی صد روز آینده اعلام می‌شود
عبدالله رمضان‌‌‌‌زاده: قالیباف جرات کاندیداتوری ندارد/ از حضور جلیلی در انتخابات باید استقبال کرد
سقوط هواپیمای جاسوسی اسرائیل در لبنان
اقدامات بانک صادرات ١٧٦٢ بنگاه اقتصادي را سامان داد
رییس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران:پیروزی یا شکست یک فرد در این دنیا و آن دنیای ما تأثیری ندارد

تازه های اخبار