گوگل بررسی های تقلبی را از پلی استور حذف می‌کند

در حال حاضر اپلیکیشن‌های بسیاری در پلی استور وجود دارد. همین امر باعث می‌شود در انتخاب گزینه مناسب مردد شویم. بسیاری از کاربران در این شرایط برای انتخاب اپلیکیشن مناسب بررسی‌ها و نظرات کاربران دیگر را مطالعه می‌کنند.

همین امر باعث شده است بعضی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن برای فروش محصولشان اقدام به ثبت بررسی‌ها و نظرات تقلبی کنند. این کار به حدی شایع شده که در نهایت گوگل نیز نسبت به آن واکنش نشان داده است.

به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک‌ شاهد حذف بررسی‌ها و امتیازات تقلبی از گوگل پلی استور خواهیم بود. این کمپانی امروز اعلام کرده است قصد دارد با اعمال تغییراتی، بتواند چنین بررسی‌هایی را بیابد.

چند هفته پیش گوگل اعلام کرد قصد دارد با اپلیکیشن‌هایی که با تقلب میزان آمار نصب برنامه را افزایش داده‌اند، برخورد کند. امروز هم گوگل گفته است قصد دارد بررسی‌های تقلبی یا بررسی‌های افرادی را که بابت ثبت آن‌ها پول دریافت کرده‌اند، از پلی استور حذف کند. البته این کمپانی اعلام نکرده است چگونه می‌خواهد این بررسی‌ها را شناسایی و حذف کند.

گوگل همچنین به این موضوع اشاره کرده است که هرکدام‌ از اپلیکیشن‌های اندروید موجود در پلی استور باید قوانین را رعایت کنند. بنابراین تمام بررسی‌های موجود در پلی استور باید توسط کاربران واقعی نوشته شده باشند که اپلیکیشن را نصب و استفاده کرده‌اند.

همچنین ببینید
بررسی تخصصی بازی مدیریت فوتبال جام قهرمانان: با مدیریت درست، قله‌های موفقیت در فوتبال را فتح کنید!
بررسی موتورسیکلت بی‌ام‌و ۲۰۱۶ R nineT ؛ سبکی متفاوت از سواری!
مشکل بزرگ دوربین در برخی گوشی‌های پیکسل گوگل
محبوبیت بیشتر پیکسل گوگل نسبت به آیفون 7 اپل در جمعه سیاه
موتورولا ماد مبتنی بر تانگو گوگل برای موتو زد عرضه خواهد کرد
اپل برای رقابت با گوگل و بهبود سرویس نقشه خود از پهپاد استفاده می کند
بدافزار اندرویدی Gooligan یک میلیون حساب کاربری گوگل را آلوده کرد
یک مشکل جدی در دوربین گوگل پیکسل
آموزش فعال کردن ویژگی نور شب در گوگل Pixel
بررسی تخصصی ال‌جی V20: زشت و زیبا!

تازه های علم و فناوری