گوگل بررسی های تقلبی را از پلی استور حذف می‌کند

در حال حاضر اپلیکیشن‌های بسیاری در پلی استور وجود دارد. همین امر باعث می‌شود در انتخاب گزینه مناسب مردد شویم. بسیاری از کاربران در این شرایط برای انتخاب اپلیکیشن مناسب بررسی‌ها و نظرات کاربران دیگر را مطالعه می‌کنند.

همین امر باعث شده است بعضی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن برای فروش محصولشان اقدام به ثبت بررسی‌ها و نظرات تقلبی کنند. این کار به حدی شایع شده که در نهایت گوگل نیز نسبت به آن واکنش نشان داده است.

به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک‌ شاهد حذف بررسی‌ها و امتیازات تقلبی از گوگل پلی استور خواهیم بود. این کمپانی امروز اعلام کرده است قصد دارد با اعمال تغییراتی، بتواند چنین بررسی‌هایی را بیابد.

چند هفته پیش گوگل اعلام کرد قصد دارد با اپلیکیشن‌هایی که با تقلب میزان آمار نصب برنامه را افزایش داده‌اند، برخورد کند. امروز هم گوگل گفته است قصد دارد بررسی‌های تقلبی یا بررسی‌های افرادی را که بابت ثبت آن‌ها پول دریافت کرده‌اند، از پلی استور حذف کند. البته این کمپانی اعلام نکرده است چگونه می‌خواهد این بررسی‌ها را شناسایی و حذف کند.

گوگل همچنین به این موضوع اشاره کرده است که هرکدام‌ از اپلیکیشن‌های اندروید موجود در پلی استور باید قوانین را رعایت کنند. بنابراین تمام بررسی‌های موجود در پلی استور باید توسط کاربران واقعی نوشته شده باشند که اپلیکیشن را نصب و استفاده کرده‌اند.

همچنین ببینید
ساعت هوشمند جدید گوگل که ال‌جی ساخته است / عکس
بررسی بازی Resident Evil 7 از دید وبسایت های معتبر دنیا
گوگل: کروم بوک های جدید از اپلیکیشن اندرویدی پشتیبانی می‌کنند
بررسی گجت/اسباب‌ بازی Anki Overdrive
بررسی گلکسی A8 نسخه 2016
جستجو در گوگل بدون دسترسی به اینترنت
بررسی تئوری های بازی Death Stranding
گوگل در حال تست پخش خودکار ویدیو در بخش جستجوی تصاویر در موبایل است
گوگل چگونه اپلیکیشن‌های مخرب را شناسایی می‌کند؟
بررسی تخصصی دوربین اپل آی‌فون 7: دوربینی که دیگر بهترین نیست!

تازه های علم و فناوری