ارتباط پدر با جنین، چگونه؟

ارتباط پدر با جنین

وقتی سخن از ارتباط با جنین به میان می آید مادران برنامه ثابت و موفقی برای ارتباط با فرزندشان دارند حال آنکه پدران باید در این باره بیشتر تلاش کنند و برای آغاز این کار هیچ وقت زود نیست.

از چه زمانی با جنین صحبت کنیم؟

بسیاری از پدرها در دوران بارداری همسرشان تا لحظه تولد فرزندشان به راستی احساس پدر بودن نمی کنند اما برای آغاز ارتباط با جنین قبل از تولد راه هایی هست. در هفته سی ام بارداری بهترین فرصت برای آغاز ارتباط راستین شما و جنین فراهم می شود. در این زمان فرزندتان می تواند صدای پدر و مادرش را از دیگران تشخیص دهد.بهتر است بر خجالت خود فائق آیید و با جنین درون شکم مادر حرف بزنید و حتی آواز بخوانید. هر بار که به همسر خود سلام می کنید به فرزندتان هم سلام کنید و حتی دست نوازشی بر شکم همسرتان بکشید. نیازی به فریاد کشیدن نیست بلکه باید صدای تان را نرم و آرام نگه دارید، نگران نباشید، صدای شما به جنین می رسد. با گذشت زمان فرزندتان به صدای شما عادت می کند و این توانایی را می یابد که صدای تان را وقتی به دنیا آمد تشخیص دهد.

چه چیزهایی به جنین بگوییم؟
شاید آوازخوان خوبی نباشید اما برای جنین زمزمه ای از ترانه های کودکانه نیز کافی است. می توانید برای جنین یک داستان یا مقاله ای از روزنامه بخوانید یا فقط با او گفتگو کنید. اگر احساس نزدیکی بیشتری با جنین کردید می توانید از خاطرات دوران کودکی تان و یا کارهایی که دوست دارید وقتی بزرگ شد با هم انجام دهید برایش تعریف کنید و به او بگویید که خیلی دوستش دارید. البته نیازی به زیاده روی در این کار نیست و روزی پانزده دقیقه کافی است، به یاد داشته باشید جنین بیش از هر چیز به استراحت نیاز دارد.

همچنین ببینید
هفته سی و پنجم بارداری، جنین در چه حال است؟
صحبت کردن با جنین، حوصله بخرج دهید
فریز جنین، والدین جوان عجله کنند
ارتباط استرس مزمن با حمله قلبی و سکته مغزی
سقط جنین کودکان، توفیق ازدواج اجباری
کورتاژ جنین، مراقب جانتان باشید!
سقط جنین، چند پرسش شایع
چگونه پس از یک شب بی خوابی روزی خوب و پُر انرژی داشته باشیم؟
سقط مکرر ، ارزیابی های جنین/ کلیپ
تغذیه در بارداری، موادمغذی برای جنین

تازه های سلامت