ختنه نوزاد پسر، معایب و مزایا

ختنه
اگر فرزندتان پسر است و تصمیم دارید ختنه اش کنید متخصص در بیمارستان این کار را انجام می دهد، مگر اینکه ختنه برای شما عملی شرعی و مذهبی باشد و ترجیح دهید این کار در زمانی دیگر و خارج از بیمارستان انجام شود.بسیاری از والدین نمی دانند ختنه کردن کودک واقعا لازم است یا نه و فکر می کنند چنین کاری فقط قانونی سنتی و عقب مانده است که بر پسران تحمیل می شود. پیش از هر گونه تصمیم گیری در مورد ختنه کردن موضوع را با پزشک تان در میان بگذارید، به هر حال این کار یک نوع جراحی محسوب می شود و بهتر است قبل از انجام دادنش اطلاعات کافی داشته باشید.

مزایای ختنه کردن:
پسرتان مثل همه خواهد بود، به خصوص پدرش و همچنین دوستانش. این شاید به نظر شما دلیل قانع کننده ای نباشد، اما باور کنید یکی از دلایل اصلی پدر و مادرها برای ختنه کردن فرزندان شان همین است.احتمال بروز عفونت در این سن را در نوزادتان کاهش می دهد که این شامل عفونت مجاری ادرار نیز می شود. همچنین از آنجا که تمیز نگه داشتن و حفظ بهداشت آلت ختنه شده آسان تر است، این عمل خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی و سرطان آلت را در آینده کاهش می دهد.ختنه در سنین بالاتر بسیار دردناک و پر خطر است در حالی که اگر فرزندتان را در دوران نوزادی ختنه کنید چیزی از آن به یاد نخواهد آورد.

معایب ختنه کردن:
ختنه کردن خطر عفونت و خونریزی به همراه دارد، هر چند چنین چیزی نادر است.با اینکه سالیان بسیار پزشکان فکر می کردند نوزاد در جریان ختنه شدن دردی احساس نمی کند اما بررسی های اخیر خلاف این باور را ثابت کرده است برخی از پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند. خبر خوب اینکه بسیاری از نوزادان در اواسط جراحی به خواب می روند. بعد از آنکه گیره نگهدارنده به آلت وصل شد دیگر درد نخواهند داشت.

همچنین ببینید
ماساژ نوزاد، درباره فوایدش چه می‌دانید؟
افزایش فشار خون در بارداری نوزاد را در خطر مرگ قرار میدهد
نحوه شیردهی به نوزاد، وضعیت صحیح مادر
مراقبت از نوزاد، مواردی که باید بدانید
فواید زایمان در آب، واسه نوزاد خوبه؟
حالت خوابیدن نوزاد، طریقه صحیح
آب دادن به نوزاد، چقدر نیاز دارد؟
علت نخوردن شیرمادر توسط نوزاد
بعد از تولد نوزاد، علت سوراخ کردن پا
درست خوابیدن نوزاد، پیشگیری از مرگ ناگهانی

تازه های سلامت