خوش‌خیالی درباره ترامپ ممنوع!

هیجان مرموز مردم روسیه در رابطه با انتخاب شدن دونالد ترامپ به سمت رئیس‌جمهور آمریکا هنوز فروکش نکرده ولی سیر نزولی آن قابل مشاهده است.

به گزارش خبرآنلاین این مطلب را روزنامه ايزوستيا،  نوشته و افزوده است: مردم روسيه تشنه محبت غرب بودند و به همین دلیل می‌خواهند از "ترامپ خودی" حمایت کنند. ولی در واقع چنین ترامپی وجود نداشته و این مساعی ماهیت منطقی و موجه ندارد. اما منطق امر این است:

باراک اوباما "رئیس‌جمهور امیدها"یی بود که امروز بر باد داده شده است. ترامپ هنوز "امیدبخش" است. سخنان انتخاباتی ترامپ نشان می‌دهد او می‌خواهد آمریکا را وادار کند به امور خودش مشغول شده و دیگر کشورها را به حال خود بگذارد. لیبی و سوریه ویران شده تنها کشورهایی نیستند که در این رابطه مطرح می‌شوند. در نتیجه دخالت‌های آمریکا بلغارستان از جریان‌جنوبی پرمنفعت محروم شد، ایتالیا و همچنین فرانسه و یونان از ضرورت پیوستن به مجازاتهای روسيه متضرر شدند.

اینکه آمریکا دیگر کشورها را به حال خود رها می‌کند البته خبر خوبی است. ولی به احتمال قوی مقاصد ترامپ عاقبت مشابه با مقاصد نیک اوباما خواهد داشت و امیدهای بسته شده به او بر باد خواهد رفت.

هیجان زدگی در روسيه پیرامون ترامپ ماهیت ساختگی و آشکارا ناسالمی دارد. البته خسته شدن همه از به اصطلاح "سرمشق دموکراسی" و دخالت آن در امور دیگر کشورها مفهوم است. ولی ما چرا باید خوشحال شویم؟ ترامپ و تیم او افراد واقع بین هستند.

آنها چون رؤسای صادق در وهله اول منافع کشور خود را رهنمود قرار می‌دهند که به هیچ وجه با منافع کشور ما یکسان نیست. قولهای انتخاباتی هم با واقعیت کاخ سفید یکسان نیست. بجا خواهد بود مردم روسيه شور و شوق خود را برای حمایت از کاندیداها و کشور خود بکار گیرند.

همچنین ببینید
واکنش حدادعادل به حاشیه‌سازی‌ها درباره مطالبش در فضای مجازی
توضیح حداد عادل درباره سوال "شمافرزندنامشروع پدرومادر خودهستید؟"
گزینه ترامپ برای پست وزارت دفاع آمریکا
داعش، واتساپ و تلگرام را ممنوع کرد
واکنش حدادعادل به حاشیه‌سازی‌ها بر سر توییتش درباره «سوال یا تهمت»
ژنرال تندرو، وزیر دفاع ترامپ شد
همه همسران و فرزندان ترامپ
هشدار محیط زیست درباره آنفلوانزای مرغی/ شکار پرندگان وحشی ممنوع

تازه های اخبار