خوش‌خیالی درباره ترامپ ممنوع!

هیجان مرموز مردم روسیه در رابطه با انتخاب شدن دونالد ترامپ به سمت رئیس‌جمهور آمریکا هنوز فروکش نکرده ولی سیر نزولی آن قابل مشاهده است.

به گزارش خبرآنلاین این مطلب را روزنامه ايزوستيا،  نوشته و افزوده است: مردم روسيه تشنه محبت غرب بودند و به همین دلیل می‌خواهند از "ترامپ خودی" حمایت کنند. ولی در واقع چنین ترامپی وجود نداشته و این مساعی ماهیت منطقی و موجه ندارد. اما منطق امر این است:

باراک اوباما "رئیس‌جمهور امیدها"یی بود که امروز بر باد داده شده است. ترامپ هنوز "امیدبخش" است. سخنان انتخاباتی ترامپ نشان می‌دهد او می‌خواهد آمریکا را وادار کند به امور خودش مشغول شده و دیگر کشورها را به حال خود بگذارد. لیبی و سوریه ویران شده تنها کشورهایی نیستند که در این رابطه مطرح می‌شوند. در نتیجه دخالت‌های آمریکا بلغارستان از جریان‌جنوبی پرمنفعت محروم شد، ایتالیا و همچنین فرانسه و یونان از ضرورت پیوستن به مجازاتهای روسيه متضرر شدند.

اینکه آمریکا دیگر کشورها را به حال خود رها می‌کند البته خبر خوبی است. ولی به احتمال قوی مقاصد ترامپ عاقبت مشابه با مقاصد نیک اوباما خواهد داشت و امیدهای بسته شده به او بر باد خواهد رفت.

هیجان زدگی در روسيه پیرامون ترامپ ماهیت ساختگی و آشکارا ناسالمی دارد. البته خسته شدن همه از به اصطلاح "سرمشق دموکراسی" و دخالت آن در امور دیگر کشورها مفهوم است. ولی ما چرا باید خوشحال شویم؟ ترامپ و تیم او افراد واقع بین هستند.

آنها چون رؤسای صادق در وهله اول منافع کشور خود را رهنمود قرار می‌دهند که به هیچ وجه با منافع کشور ما یکسان نیست. قولهای انتخاباتی هم با واقعیت کاخ سفید یکسان نیست. بجا خواهد بود مردم روسيه شور و شوق خود را برای حمایت از کاندیداها و کشور خود بکار گیرند.

همچنین ببینید
عکس: ترفند عجیب محافظ شخصی ترامپ در مراسم تحلیف!
دعوت ترامپ از نتانیاهو
موضع علی‌‌اف درباره استقلال قره‌باغ
اظهارات سخنگوی کاخ سفید درباره همکاری ترامپ با روسیه
تمایل ترامپ برای همکاری با روسیه در جنگ علیه داعش
ترامپ، آمریکا را از TPP خارج کرد
انتخاب متفاوت ترامپ برای فرماندهی نیروی هوایی+عکس
پیام جدید عربستان به ترامپ
ایران موضوع گفت‌وگوی نتانیاهو و ترامپ
عباس برنامه‌ای برای دیدار با ترامپ ندارد

تازه های اخبار