۱.۱۷ میلیارد گوشی 4G در سال ۲۰۱۶ فروخته شده است

تقریبا به پایان سال ۲۰۱۶ رسیده‌ایم. در چنین مواقعی از سال، گزارش‌هایی در مورد اتفاقاتی که در طول سال افتاده و همچنین نگاهی کلی به آنچه گذشته است، منتشر می‌شود. یکی از شرکت‌هایی که در زمینه تحلیل بازار فعالیت می‌کند، IDC نام دارد که به‌تازگی گزارشی در مورد فروش تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۱۶ منتشر کرده است.

طبق گزارش IDC؛ انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۶ مجموع گوشی‌های هوشمند فروخته‌شده در سراسر دنیا به ۱.۴۵ میلیارد دستگاه برسد. این میزان نسبت به سال گذشته تنها ۰.۶ درصد رشد کرده است.

نکته جالبی که در گزارش وجود دارد، فروش تلفن‌های هوشمند مجهز به فناوری 4G است. طبق گزارش، میزان فروش این گوشی‌ها از یک میلیارد گذشته است. IDC انتظار دارد تا پایان سال ۲۰۱۷ مجموع فروش گوشی‌های مجهز به ارتباطات 4G به ۱.۱۷ میلیارد دستگاه برسد.

با مقایسه این ارقام نسبت به سال گذشته؛ می‌توان مشاهده کرد فروش گوشی‌های 4G در سال ۲۰۱۶، با ۲۱.۳ درصد رشد مواجه شده است. در سال ۲۰۱۵ مجموع تلفن‌های هوشمند مجهز به ارتباطات 4G، به ۹۶۷ میلیون واحد رسید. IDC گفته است رشد اصلی در بازار تلفن هوشمند، فروش محصولات مجهز به ارتباطات 4G بوده است. این موسسه همچنین پیش‌بینی کرده است در سال آینده رشد فروش گوشی‌های 4G ادامه خواهد داشت.

در اقدام بعدی؛ این شرکت نگاهی به بازار سیستم‌عامل‌های تلفن هوشمند انداخته است تا میزان سهم هر یک را از بازار در سال ۲۰۱۶ شناسایی کند. طبق مطالعات این شرکت؛ ۱.۲۲ میلیارد از گوشی‌های فروخته‌شده در سال ۲۰۱۶ مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید بودند که این مقدار، ۸۵ درصد از مجموع تلفن‌های هوشمند فروخته‌شده در سال ۲۰۱۶ است و همچنین رشد ۵.۲ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

در جایگاه بعدی سیستم‌عامل آی‌اواس قرار دارد که محصولات فروخته‌شده مبتنی بر این سیستم‌عامل در سال ۲۰۱۶ به ۲۰۶.۱ میلیون دستگاه رسیده است. با این حساب آی‌او‌اس توانسته نسبت به سال گذشته با رشد ۱۱ درصدی روبرو شود.

IDC با در نظر گرفتن مطالعات خود، تخمین زده است فروش گوشی‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید تا سال ۲۰۲۰ به ۱.۴۶ میلیارد دستگاه برسد و با رشد سالانه ۴.۲ درصد، بتواند ۸۵.۶ درصد از سهم کل بازار را به دست آورد.

همچنین ببینید
معرفی اپلیکیشن KingRoot: روت کردن گوشی اندرویدی در یک مرحله!
  نحوه روت کردن گوشی اندروید / روش های روت کردن گوشی
پتنت‌ جدید سامسونگ از یک نمونه آزمایشی گوشی تا شونده این شرکت پرده برداشت
تصاویری از پتنت منتسب به گوشی منعطف سامسونگ منتشر شد
مجموع درآمد اپل و اسپاتیفای از استریم موسیقی در یک سال ۷ میلیارد دلار بوده است
هواوی فردا بروزرسانی اندروید نوقا را برای گوشی های میت 8 و پی 9 منتشر می کند
سفارش محافظ صفحه نمایش هر گوشی تنها با ۲۰۰ تومان
۵ دلیل برای این که گوگل Photos را بر روی گوشی خود نصب کنید
آموزش چگونگی اجرای هم‌زمان چند اکانت تلگرام در یک گوشی!
تفاوت رفتاری دارندگان گوشی‌ های اندرویدی و آیفون هنگام خرید

تازه های علم و فناوری