نگاهی به هفته پانزدهم دسته اول

به گزارش پارس نیوز،

این در حالی است که دو تیم سپیدرود و ملوان از بخت بیشتری برای قهرمانی نیم فصل برخوردار هستند. سپیدرود امروز در خانه تیم ایرانجوان بوشهر به میدان می رود که دوباره سعید مفتخر را به عنوان سرمربی بر بالای سر خود خواهد دید. مربی ای که فصل گذشته به همراه این  تیم با وجود مشکلات مالی خوب نتیجه گرفته بود. ملوان میزبان دیگر تیم بوشهری است. البته تیمی از شهر جم و استان بوشهر. شاهین پارس جنوبی. ایرانجوان – سپیدورد را به چالش بکشد ملوان این بخت را خواهد داشت با عبور از سد پارس جنوبی جم به صدر جدول باز گردد با این توضیح که سپیدرود یک بازی معوقه دارد که این بازی 4 – 5 روز بعد از پایان نیم فصل برگزار می شود. 

نگاهی کوتاه خواهیم داشت به بازی هایی که قرار است امروز برگزار شود. 

نساجی مازندران - فولاد یزد 

حق با بازیکنان است 

—------

نساجی با اینکه این هفته میزبان است باز هم درگیر مسائل حاشیه ای بوده. غیر بومی ها نیت به حضور بر سر تمرین داشتند اما برخی تماشاگران مانع شدند! 

حق با بازیکنان غیر بومی است. فوتبال محلی نیست. فوتبال امروز صنعت و حرفه شده و طبیعی است بازیکنان مطالبه دستمزد خود را داشته باشد و تماشاگر امروز باید تشکر کند که بازیکنان با این وضعیت تمرین می کنند و بازی می کنند. 

نساجی این هفته میهمان فولاد یزد است. تیمی که اگر چه قعرنشین است اما از پیش بازنده نیست و هیچ بعید نیست نیم نگاهی برای پیروزی در این دیدار داشته باشد. 

خیبر خرم‌آباد - استقلال اهواز 

نقیصه ای که باید برطرف شود

—----

هفته پیش خیبر خرم آباد در خانه شکست تلخی را در برابر بادران متحمل شد. آنهم در روزی که خوب بازی کرد و مستحق باخت نبود. بازی با استقلال اهواز فرصت خوبی برای جبران این شکست است. 

اشکال تیم خیبر خرم آباد این است که بی محابا حمله می کند و بعد از حمله به سرعت به عقب برنمی گردد و برای دفاع کردن برنامه ندارد. حمله خوب است اما خوب دفاع کردن هم به نتیجه گیری کمک می کند. خیبر این نقیصه را برطرف کند بهتر نتیجه خواهد گرفت، در غیر اینصورت حتی نتیجه گیری در برابر استقلال اهواز هم سخت خواهد بود. تیمی که در قعر جدول جا خوش کرده است. 

بادران تهران - مس رفسنجان 

نقشه هایی برای پیروزی 

—------

بادران رفته رفته به تیم های مدعی نزدیک می شود و در صورت پیروزی در این دیدار یک گام دیگر به مدعی شدن نزدیک خواهد شد. مس رفسنجان طبیعتا حریف سرسختی برای بادران خواهد بود و دیگر تیمی نیست که مثل هفته های ابتدایی به راحت امتیاز از دست دهد. از آنجایی که میشو فصل گذشته به همراه این  تیم به پلی آف راه یافته بود خیلی دوست دارد مس رفسنجان شرایط گذشته را پیدا کند و شاید به همین بهانه در بازی با بادران نقشه هایی برای پیروزی بکشد. بنابراین باید گفت بادران با وجود میزبانی در این دیدار کار سختی برای پیروزی پیش رو خواهد داشت. 

ملوان بندر انزلی - پارس جنوبی جم 

ادامه ماجرایی جویی تیم مایلی کهن 

—---—

ملوان هم اکنون یکی از دو مدعی صعود به لیگ برتر است. به سختی به این موقعیت دست پیدا کرده و حاضر نیست به راحتی این موقعیت را از دست بدهد. تیم محمد مایلی کهن تشنه پیروزی است و حتی در دقایق پایانی هم برای پیروزی می جنگند. تا اکنون در چند بازی دیده شده که این تیم در دقایق پایانی پیروز شده است. 

ملوان این هفته پذیرای پارس جنوبی جم است که در چهار هفته اخیر 10 امتیاز گرفته است و به همین خاطر دوباره مدعی صعود شده است. با این حال ملوان خوب می داند برای صعود به لیگ برتر باید توانمندی عبور از هر تیمی را داشته باشد. 

فجرسپاسی شیراز - خونه به خونه مازندران 

هر دو تیم در جستجوی پیروزی 

—------—

فجر سپاسی تا به اینجای کار پیروزی در کارنامه نداشته. به همین خاطر یکی از سه نامزد سقوط به دسته پایین تر است. فرصت ها برای این تیم یکی پس از دیگری در حال از دست رفتن است و شاید هفته های باقی مانده به پایان بازی ها سبب شده  تا این تیم نگران سقوط نباشد. اما اگر هفته ها به همین منوال ادامه یابد فجر سپاسی سقوط خواهد کرد. 

فجر سپاسی این هفته میزبان خونه به خونه است. تیمی که در هفته های اخیر پیروز نشده و کمی از صدر جدول فاصله گرفته است. با این اوصاف هر دو تیم برای پیروزی بازی خواهند کرد. این می تواند سبب ارایه بازی زیبا از سوی هر دو تیم شود. 

گل‌گهر سیرجان - آلومینیوم اراک 

به نیت پیروزی 

—---—

گل گهر سیرجان از صدر جدول 5 امتیاز فاصله گرفته و به این خاطر امتیازاتی بوده که در هفته های اخیر از دست داده است. با این حال بازی با آلومینیوم اراک فرصت خوبی است که گل گهر با کسب سه امتیاز دوباره مدعی جدی صعود به لیگ برتر شود. حریف این هفته گل گهر سیرجان آلومینیوم اراک است که با وجود پر مهره بودن هنوز نتوانسته مدعی شود. این به خاطر فراز و نشیب تیم آلومینیوم اراک است و اینکه کمی عصبی فوتبال می کند. با این حال به صراحت می توان گفت گل گهر تیم از پیش برنده این دیدار نیست. به خصوص که آلومینیوم هم برنامه  هایی برای پیروزی در این دیدار دارد. 

مس کرمان - راه‌آهن تهران 

بازی با تیم ندار اما پرتوان 

—---

مس کرمان با تیم ندار بازی دارد. تیم نداری که تا به اینجای کار بهتر از مس کرمان نتیجه گرفته است و حتی تیم مدعی به شمار می رود. صحبت از این بود که تیم راه آهن به کرمان نرود چون مسئولان تیم تصمیم گرفته بودند بازیکنان را با اتوبوس به کرمان ببرند اما از این دست از اتفاقات بازیکنان راه آهن را جریح تر می کند. آنها تنها را نجات خود را ارایه بازی های خوب برای راه آهن و رفتن به تیم های دیگر می دانند. 

مس کرمان تا به این جای کار به اندازه کافی امتیاز از دست داده و اگر قرار باشد در این بازی هم امتیاز از دست بدهد دیگر نباید داعیه صعود به لیگ برتر را داشته باشد. 

ایرانجوان بوشهر - سپیدرود رشت 

شروع رویایی 

—---—

ایرانجوان بوشهر در شرایطی پذیرای تیم صدرنشین خواهد بود که از این هفته سعید مفتخر را به عنوان سرمربی بر بالای سر خود خواهد دید. مربی ای که فصل گذشته هم سرمربی ایرانجوان بود و نتایج خوبی به همراه این تیم گرفته بود. 

کسب سه امتیاز از سپیدورد - صدرنشین جدول می تواند شروع خوب و رویایی برای سیعد مفتخر در ایرانجوان باشد و بی شک او تیمش را برای رقم زدن این اتفاق تحریک  ترغیب کرده است. سپیدورد که به زحمت به صدر جدول آمده می خواهد با چنگ و دندان از این صدرنشینی دفاع کند. هر چند می داند برای حفظ این موقعیت باید برای پیروزی بجنگد. 

نفت مسجدسلیمان - اکسین البرز

در انتظار بازی زیبا 

—----

نفت مسجد سلیمان با وجود شروع خوبی که داشته هفته های متمادی است دست کم در نتیجه گیری خوب عمل نمی کند. زنگ خطر برای این تیم به صدا در آمده است و اگر قرار باشد همین وضعیت ادامه یابد طولی نمی کشد که نفت نامزد سقوط می شود. 

نفت مسجد سلیمان این هفته با تیم مدعی اکسین البرز بازی دارد. تیمی که در خارج از خانه هم برای پیروزی بازی می کند. بنابراین می توان گفت بازی سختی در انتظار این تیم خواهد بود. 

هر دو تیم برای پیروزی بازی خواهند کرد. نفت برای اینکه بر ناکامی های چند هفته اخیر خود خط بطلان بکشد و اکسین هم برای اینکه در جمع مدعیان باقی بماند. این مسئله بازی را زیبا می کند.

همچنین ببینید
هفته ۱۹ لالیگا؛ برد پرگل بارسا با گلزنی MSN
تغییر برنامه چند هفته از لیگ دسته اول فوتبال
هفته ۱۷ بوندس‌لیگا؛ پایان خواب زمستانی فوتبال آلمان
تغییر برنامه دیدارهای چند هفته از لیگ دسته اول
هفته ۲۱ سری A؛ برد بدون دردسر یووه مقابل لاتزیو
هفته سوم رقابت های کورس کشوری در اهواز
گوچی با ۸.۵ امتیاز در صدر بهترین بازیکنان هفته نوزدهم لیگ هلند+عکس
نامجومطلق: استقلال از بازی هفته قبل درس گرفت/ امیدوارم حرکت سینوسی این تیم به پایان برسد
گوچی هم بهترین بازیکن هفته شد هم بهترین گلزن هلند (عکس)
زهیوی سه هفته دور از میادین

تازه های ورزش