آمادگی شرکت‌های ایرانی برای همکاری با شرکت‌های جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات

آمادگی شرکت‌های ایرانی برای همکاری با شرکت‌های جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات
آمادگی شرکت‌های ایرانی برای همکاری با شرکت‌های جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات

به گزارش ایلنا، محمود واعظی که در نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات باکو حضور یافته عصر امروز در دیدار شاهن مصطفی‌اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان بر ضرورت استفاده از این ظرفیت‌ها برای توسعه همکاری دوجانبه در این حوزه مهم اقتصادی تاکید کرد.

وی ضمن معرفی شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و فن آوری اطلاعات – باکو تل و ارایه گزارشی در باره توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ایران در حوزه ارتباطات و مخابرات، آمادگی شرکت‌های ایرانی برای همکاری با شرکت‌های جمهوری آذربایجان و حضور فعال در بازار این کشور را اعلام کرد .

در ادامه این دیدار چشم‌انداز همکاری ایران و آذربایجان در حوزه‌های بانکداری، تجاری و بازرگانی، نفت و گاز و انرژی، حمل و نقل وگمرک مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین آغاز عملیات ساخت کارخانه داروسازی توسط ایران در جمهوری آذربایجان و ساخت یک واحد بیمارستان ایران در این کشور از جمله موضوعات مورد مذاکره در این دیدار بود.

واعظی و شاهن مصطفی‌اف همچنین بر ضرورت تشریک مساعی و هماهنگی‌های لازم درباره افتتاح پروژه راه‌آهن آستارا تاکید کرده و مقرر شد این پروژه در نوروز سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

واعظی همچنین تسریع در ارایه خدمات بانکی و برقراری عملیات بانکی بین بانک‌های مرکزی دو کشور را از اساسی‌ترین موضوعات رو ابط دو طرف به‌خصوص در حوزه روابط تجاری بر شمرد.

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به دستورات مقامات‌عالی این کشور گفت: امیدواریم تا اجلاس دی‌ماه سال‌جاری کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور بخش عمده‌ای از این مسایل حل و فصل شود.

وی همچنین بر ضرورت افزایش تعداد پروازهای بین شهرهای ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد و قرار شد طرفین این موضوع را بررسی کنند .

یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان قرار است دهه اول دی‌ماه در باکو برگزار شود.

همچنین ببینید
دولت اجازه ایجاد بحران در حوزه سلامت را نمی‌دهد
فرصت 10روزه اوباما برای وتو کردن تحریم ایران
کاهش تولید نفت در اوپک دستاورد بزرگ برای ایران است
هفته آینده؛ ارائه طرح ۲ فوریتی در مجلس برای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا
دستور ویژه برای توقف ارز تک نرخی
فراخوان نیروهای مردمی برای مهار آتش جنگل های شرقی کردکوی
کشورهای دنیا برای اعزام بیمار به ایران دفاتری دایر کنند / پُز هاشمی به چینی‌ها
"حجامت" نخستین قدم برای درمان یا حفظ سلامتی افراد نیست

تازه های اخبار