داروی آرتروز موثر درمان بیماری روده

در یک اقدام جالب پزشکی و در زمان آزمایش بر روی بیماران آنتی بادی موسوم به ustekinumab بعد از گذشت شش هفته مشخص شد این ماده در درمان بیماری روده ای کرون شان هم موثر است و باعث تسریع بهبود این بیماری می شود.مطالعه جدید نشان می دهد آنتی بادی انسانی استفاده شده در درمان آرتروز به افراد مبتلا به «بیماری روده ای کرون» کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا آشکار ساخته است که داروی آرتروز به درمان بیماری متوسط تا حاد التهاب روده موسوم به «بیماری کرون» کمک کرده است.

محققان همچنین دریافتند به بیماران مبتلا به روده التهابی هم که هر ۸ تا ۱۲ هفته ustekinumab تزریق شده بود، از بیماری بهبود یافته بودند.

ویلیام سندبورن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «درصد بالای از بیماران این مطالعه که به درمان های قراردادی واکنش نشان نداده بودند بعد از دریافت تنها یک دوز از ustekinumab بهبود یافتند.

به گفته محققان، در حال حاضر هیچ درمان استانداردی برای بیماران مبتلا به بیماری روده التهابی وجود ندارد. افراد مبتلا به این بیماری روزانه بالغ بر ۲۰ بار به توالت رفته و درد شکمی، زخم روده و کاهش اشتها را تجربه می کنند.

منبع/مهر

همچنین ببینید
سه بیماری شایع در زنان را بشناسیم
چگونه می توان از بیماری سرطان جلوگیری کرد
تنگی نفس در بارداری، راه درمان چیه؟
بی اختیاری ادرار، درمان داره؟
اسهال در نوزادان، نیاز به درمان؟
زردی نوزاد، نیاز به درمان داره؟
بیماری‌های بعد از زایمان
درمان نوزاد، داروی گیاهی بهتر است یا شیمیایی؟
درمان هموروئید، ورزش موثر است؟
رژیم غذایی در بیماری مزمن ریه نوزادان

تازه های سلامت