احتمال اعمال محدودیت امکانات گوشی های هوشمند درون خودروها

احتمال اعمال محدودیت  امکانات گوشی های هوشمند درون خودروها

به‌منظور جلوگیری از بروز تصادفات مهلک که از حواس‌پرتی رانندگان ناشی می‌شوند، راهکارهای بسیاری اندیشیده شده است و این بار نوبت به اعمال محدودیت‌هایی بر ویژگی‌های تلفن‌های هوشمند در داخل خودرو رسیده است.

به‌منظور کاهش حواس‌پرتی رانندگان، اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگراه امریکا به‌تازگی مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های جدید و البته اختیاری برای تولیدکنندگان تجهیزات و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند صادر کرده است.

به گزارش Autonews؛ سازمان NHTSA در صدد ارائه‌ی راهکارهایی است که تلفن‌های هوشمند به‌نحوی با سیستم‌های سرگرمی‌ درون خودرویی متصل شوند که تنها از طریق آن‌ها قابل دسترسی باشند؛ علاوه بر این خواستار لغو عملکردهایی از قبیل ارسال پیامک، گردش در اینترنت و دسترسی به محتوای شبکه‌های اجتماعی در این سیستم است.

علاوه بر این خواستار معادلی برای حالت هواپیما (Airplane Mode) در خودرو هستند که با نام حالت رانندگی (Driver Mode) عرضه شود و عملکردهایی را که موجب حواس‌پرتی راننده می‌شود، محدود کند.

سیستم سرگرمی های درون خودرویی

انتونی فاکس، دبیر حمل‌ونقل جاده‌ای ایالات متحده گفت:

میلیون‌ها آمریکایی در روز شکرگزاری به‌منظور گردهمایی به خیابان‌ها می‌آیند و خیلی از آن‌ها توسط رانندگانی که سرگرم گوشی‌های خود هستند، در معرض خطرند. دستورالعمل‌های ارائه‌شده که همه آن‌ها را درک می‌کنند و ریشه در پژوهش‌های عالیِ در دسترس دارند؛ به طراحان تجهیزات تلفن‌های هوشمند کمک خواهند کرد محصولاتی تولید کنند که حواس‌پرتی رانندگان در جاده را کاهش دهند.

مجموعه دستورالعمل‌های جدید در حالی وارد میدان می‌شوند که بیشتر خودروسازان بزرگ در حال یکپارچه‌سازی سیستم‌های سرگرمی‌ درون خودرویی خود با برنامه‌های CarPlay اپل و Android Auto گوگل، در جدیدترین مدل‌های خود هستند و واکنش مثبتی به آن نشان نمی‌دهند.

همچنین ببینید
بهترین گوشی‌های بازار در محدوده قیمتی ۸۰۰ تا ۱ میلیون تومان (به‌روزرسانی 1395/11/۰5)
تصویر جدیدی از ساعت های هوشمند ال جی فاش شد
ساعت هوشمند جدید گوگل که ال‌جی ساخته است / عکس
عکس لورفته از گوشی جی ۶ ال جی با نسبت ۹۰ درصدی نمایشگر به بدنه
هواوی P10 گران‌ترین گوشی سری P خواهد بود
فروش گوشی های هوشمند R9 اوپو از مرز 20 میلیون دستگاه عبور کرد
گوشی‌های تاشو در راهند
نوکیا عرضه گوشی مجهز به اسنپدراگون 835 را تایید کرد
احتمال تغییر لوگوی استون مارتین
احتمال معرفی گوشی اندرویدی نوکیا با پردازنده اسنپدراگون 835

تازه های علم و فناوری