ظریف به هند، چین و ژاپن سفر می‌کند

بین الملل > دیپلماسی - سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه از سفر وزیر امورخارجه کشورمان در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی - اقتصادی، طی چند روز آینده به کشورهای هند، چین و ژاپن خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین بهرام قاسمی گفت: وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس کشورهای قلب آسیا در مورد افغانستان به هند سفر نموده و در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: وزیر امور خارجه سپس به دعوت وزرای خارجه چین و ژاپن از این کشورها دیداری رسمی به عمل می آورد. ملاقات با همتایان چینی و ژاپنی و برخی از مقامات بلند پایه این کشورها و نیز برگزاری همایش تجاری مشترک از دیگر برنامه های سفر دکتر ظریف به این دو کشور مهم شرق آسیا می باشد.

ایشان در خصوص ترکیب هیات همراه وزیر امور خارجه هم اظهار داشت: در ترکیب هیات همراه، روسای ۳۸ شرکت عمده وابسته به اتاق بازرگانی ، ۱۵ شرکت دانش بنیان وابسته به ستاد همکاری های علمی و فن آوری و ۸ بانک تجاری به همراه دیگر مقامات صنعتی ، بازرگانی و علمی به منظور ملاقات های تجاری و شرکت در همایش های مشترک اقتصادی میان ایران، هند، چین و ژاپن حضور خواهند داشت.
وی در پایان خاطر نشان کرد: دکتر محمد جواد ظریف در ملاقات با مقامات مختلف سیاسی و اقتصادی این کشورها، همکاری های دو جانبه را مورد بررسی قرار داده و در خصوص موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه نیز رایزنی و تبادل نظر خواهد کرد.

4949

همچنین ببینید
وزیر خارجه ترکیه جان‌باختن تعدادی از آتش‌نشانان کشورمان را به ظریف تسلیت گفت
تسلیت چاووش اوغلو به ظریف در پی جان‌باختن تعدادی از آتش‌نشانان
تسلیت چاووش‌اوغلو به ظریف بابت حادثه پلاسکو
نخست وزیر ژاپن، خواستار تقویت روابط با آمریکا شد
ظریف: اگر ترامپ توافق هسته ای را رد کند، شگفت زده اش می کنیم
ظریف، جنایات انجام شده علیه مسلمانان میانمار را محکوم کرد
بازتاب اظهارات «ظریف» در رسانه‌های چین:ایران آماده توسعه مناسبات اقتصادی با دنیاست
ظریف: تماسی با دولت جدید آمریکا نداشته‌ایم
ظریف: امیدواریم آتش‌بس را در سوریه گسترش دهیم
رایزنی ظریف و موگرینی در داووس با محوریت برجام و بحران سوریه

تازه های اخبار