ممانعت بیمارستان‌ها از پذیرش کودکان معتاد

فاطمه دانشور گفت: بیمارستان ها در مسیر درمان کودکانی که توسط والدینشان معتاد شده اند همکاری نمی کنند.

وی افزود: متاسفانه بیمارستان ها در پذیرش این کودکان همکاری لازم را نداشته و همین موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم درمان کودکان معتاد در مراکز درمانی و بیمارستانی خاطرنشان کرد: در صورتی که مراحل درمان کودکان معتاد در بیمارستان ها انجام نشود، سازمان بهزیستی کشور از پذیرش و نگهداری این کودکان اجتناب کرده و وضعیت این کودکان نامشخص باقی می ماند.

دانشور با بیان اینکه وزارت بهداشت باید بخشنامه ای در خصوص پذیرش کودکان معتاد به مراکز درمانی ابلاغ کند، اظهارکرد: تعداد کودکان معتاد کم نیست و متاسفانه در اکثر شهرها و استان ها شاهد اعتیاد کودکان از سوی والدینشان هستیم.

وی همچنین به همکاری NGOها و سازمان های فعال در حوزه کودکان با وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: ظرفیت این سازمان ها غیر قابل انکار است و باید از آنها استفاده شود.

دانشور همچنین به محدویت های سازمان بهزیستی جهت نگهداری کودکان معتاد اشاره کرد و افزود: بهزیستی مکانی را برای نگهداری از کودکان معتاد ندارد به همین خاطر نمی تواند برای نگهداری از آنها اقدام کند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار امیدواری کرد با همکاری وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکلات موجود در حوزه زنان بی سرپرست، کودکان معتاد و... مرتفع شود.

میزان

همچنین ببینید
آتش سوزی در بیمارستان اردیبهشت شیراز
توقف رشد شتابان اعتیاد /عدم پذیرش بهبودیافتگان؛ عمده‌ علت بازگشت مجدد به اعتیاد
فتح‌الله مجتبایی در بیمارستان+تصاویر
راه‌اندازی 2 مرکز نگهداری زنان معتاد متجاهر در پایتخت
راه‌اندازی دو مرکز ویژه زنان معتاد متجاهر در پایتخت
مدرسه، کلاس درس، شناسنامه؛ این کودکان حقی ندارند
«ابتکار» که برای کشتن یک حیوان عزا می‌گیرد چرا برای مردم اهواز کاری نمی‌کند؟/ باران اسیدی مردم اهواز را راهی بیمارستان کرد
پویش «پذیرش در سرما» اجرا می‌شود
واژگونی پژو در مشهد هشت نفر را روانه بیمارستان کرد

تازه های اخبار