چرا من باردار نمی شوم؟

 سوال مخاطب نی‌نی‌بان: 18ساله هستم و دوساله اقدامم اما باردار نشدم مشکلی هم نداریم این ماه رفتم دکتر برام قرص یود داد و ویتامین د و این ماه کلی علائم داشتم الانم دارم اما خیلی زود پریود شدم که زیاد شبیه پریودی های گذشم نیست وکم و بعضی وقتا قهوه ای آیا من باردارم یا مشکلی هست؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی: 

در ابتدا بهتر است نگران نباشید و استرستان را کم کنید چون همین استرس می تواند روی باردار شدن تاثیر منفی داشته باشد. ما معمولا به خانم هایی که سنشان کمتر از سی سال هست یک سال زمان می دهیم تا بعد از اولین اقدام برای بارداری، بچه دارد شود. اگر سن خانم بالای سی سال باشد این زمان حدود 7 ماه است و برای خانم های بالای 40 سال هم حدود 3-4 ماه زمان در نظر می گیریم. اگر در حال حاضر عارضه دیگری از جمله عفونت و... دارند باید بررسی شوند و بیماری یا اختلال جانبی درمان شود. در غیر این صورت می توانند تا یک سال صبر کنند و بعد از آن اگر بارداری اتفاق نیفتاد همزمان با همسرشان به کلینیک های ناباروری مراجعه کنند تا آزمایش های تخصصی برایشان انجام شود.

دکتر میترا آشوری، متخصص زنان و زایمان:
لک دیدن نشانه بارداری نیست. اگر شک دارید که باردار هستید و یا پریودتان عقب زده تست بتا یا همان آزمایش بارداری بدهید. گاهی در ماه هایی که تخمک گذاری اتفاق نمی افتد خانم ها لک می بینند. اگر یک بار این مسئله اتفاق بیفتد اشکالی ندارد. ولی اگر باز هم تکرار شود حتما به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا معاینه و بررسی بشوید. 

 
همچنین ببینید
استرس باردار نشدن، استرس زنانه!
دوقلو باردار شدن، مراقبت لازم
اقدام به بارداری، باردار نمی شوم
سرعت در باردار شدن، چگونه؟
تاثیر آلودگی هوا بر زنان باردار، چقدر؟
اقدام به بارداری، باردار نشدم
هشدار به زنان باردار،مضرات استفاده از موبایل را جدی بگیرید
درمان غلط سرما خوردگی در زنان باردار سبب سقط جنین می شود
درمان اختلال قاعدگی، باردار نمی شوم
علت باردار نشدن، مصرف سرکه؟

تازه های سلامت