کاهش تولید اوپک یک تا ١,٢ میلیون بشکه / موضع روسیه تغییر کرد

کاهش تولید اوپک یک تا ١,٢ میلیون بشکه / موضع روسیه تغییر کرد
کاهش تولید اوپک یک تا ١,٢ میلیون بشکه / موضع روسیه تغییر کرد

وزیر نفت گفت: کاهش تولید نفت اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) یک میلیون تا یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز خواهد بود.

به گزارش ایلنا، بیژن زنگنه امروز (چهارشنبه، ١٠ آذرماه) پیش از آغاز یکصد و هفتاد و یکمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک اعلام کرد: مقدار کاهش تولید اعضای اوپک یک میلیون تا یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز خواهد بود.

وی همچنین درباره رقم صادرات نفت ایران گفت: صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران روزانه ٢ میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز است.

وزیر نفت درباره تاثیرگذاری مکالمه تلفنی دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بر نشست اوپک، گفت: تولید نفت روسیه در اختیار بالاترین مقام این کشور و شخص آقای پوتین است.

زنگنه افزود: پس از تماس تلفنی رؤسای جمهوری ایران و روسیه، وزیران نفت و انرژی الجزایر و ونزوئلا که در مسکو بودند گفتند که موضع  الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه تغییر کرده و روسیه آماده است تولید خود را کاهش دهد و با اوپک هم همراهی کند.

نورالدین بوطرفه، وزیرانرژی و معادن الجزایر ٦ آذرماه پس از دیدار با زنگنه در تهران به خبرنگاران گفته بود: پیشنهاد دولت الجزایر مبنی بر کاهش یک میلیون و ١٠٠ هزار بشکه ای تولید اعضای اوپک در دیدار امروز با وزیر نفت ایران ارائه شد که این پیشنهاد قرار است از سوی ایران بررسی شود و در نشست ١٧١ اعضای اوپک به جمع بندی نهایی برسیم.

وزیر انرژی و معادن الجزایر از پیشنهاد کاهش تولید ٦٠٠ هزار بشکه ای به کشورهای غیرعضو اوپک خبر داده و گفته بود: باید جلو کاهش قیمت نفت که سبب آسیب به اقتصاد جهان شده است، گرفته شود.

یکی از حساس‎ترین نشست‎های اوپک امروز (چهارشنبه، ١٠ آذرماه) و از دقایقی پیش با حضور وزیران نفت ١٤ کشور عضو اوپک و هیئت‎های همراه در وین آغاز شد.

بررسی بازار نفت و تصمیم گیری درباره توافق الجزایر در دستور کار یکصد و هفتاد و یکمین نشست ١٤ عضو این سازمان قراردارد.

بر اساس توافق مقدماتی (٢٨ سپتامبر، هفتم مهرماه) الجزیره، سطح تولید اوپک به ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار تا ٣٣ میلیون بشکه در روز محدود خواهد شد و ایران، لیبی و نیجریه از این طرح معاف می شوند..


همچنین ببینید
قرائت بیانیه ایران، ترکیه و روسیه در پایان مذاکرات آستانه
بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از شرکت تولید و صادرکننده فرش هروی
ارتقای کیفیت و تولید آفت کش‌های سازگار با محیط زیست در پسابرجام
حقوق ماهانه تا 1.5 میلیون تومان از مالیات معاف می‌شود
تراز حساب جاری به ۸۶۹۰ میلیون دلار رسید/نقدینگی ۱۰.۴ درصد رشد کرد
پاساژهای اسکان کسبه پلاسکو تغییر کرد/ اعلام ۳ پاساژ جدید
فروش بلوک پتروشیمی دماوند با افت ۱۱۱ میلیاردتومانی / هر سهم ۸۲۷ میلیون
رییس سازمان تعزیرات حکومتی تغییر کرد
برگزاری دور سوم گفت‌وگوهای حقوق بشری ایران و روسیه
200 فروشگاه در‌ طبقات پایین پلاسکو سالم هستند/ 60 مورد خسارت پرداخت کردیم/ پرداخت بیش از 300 میلیون تومان به مصوبه هیئت مدیره نیاز دارد

تازه های اخبار