عدم توافق عرضه نفت را با اختلال مواجه می‌کند

به گزارش ایلنا، این ملاقات ها در حالی برگزار شد که رئیسان هیئت های نمایندگی کشورهای عضو این سازمان برای حضور در یکصد و هفتاد و یکمین نشست عادی وزیران در روز چهارشنبه (دهم آذر ماه) وارد وین پایتخت اتریش می شوند.

محمد سانوسی بارکیندو و امانوئل ایبه کاچیکوو، وزیر مشاور در امور منابع نفتی نیجریه ورئیس هیئت نمایندگی این کشور در اوپک، در ملاقات روز دوشنبه پس از بررسی وضع بازار نفت، بر لزوم رویارویی با مازاد عرضه کنونی در بازار به منظور ایجاد توزان دوباره در بازار تاکید کردند.

دو طرف همچنین توافق کردند که عدم اقدام در این باره ممکن است منجر به سرمایه گذاری ناکافی در صنعت نفت برای سومین سال پیاپی شود که بی سابقه بوده و به صورت بالقوه در عرضه آینده نفت اختلال ایجاد خواهد کرد.

هر دوطرف در باره ادامه همکاری برای دستیابی به هدف مشترک ایجاد ثبات در بازار توافق کردند که به نفع تولید و مصرف کنندگان است.

این دیدارها همچنین شامل خوئیائومه لونگ، وزیر امور خارجه اکوادور، بود که به جای خوزه رومرو، وزیر نفت و رئیس هیئت نمایندگی این کشور در اوپک، برای شرکت در نشست وزیران این سازمان وارد وین شده بود.

بارکیندو در این ملاقات از حمایت اکوادور در ملاقات های مهم منجر به توافق (ماه سپتامبر) الجزیره تشکر و لانگ نیز بر ادامه حمایت خود از اوپک و ماموریت آن برای افزایش ثبات در بازارهای نفت تاکید کرد.

بارکنیدو همچنین در دیدار با ایگناسیوس جونان، وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی و رئیس هیئت نمایندگی این کشور در کنفرانس اوپک، با استقبال از حضور وی، انتصاب وی را به این سمت تبریک گفت.

در این ملاقات هر دو طرف بر لزوم بازگشت ثبات به بازارهای نفت و ادامه همکاری سودمند در سال های آینده تاکید کردند.

همچنین ببینید
توافق تهران و ایروان برای تبادل چهار برابری برق
جزئیات توافق روسیه و آمریکا درباره پرونده حلب از زبان لاوروف
نتانیاهو: می‌خواهم درباره توافق هسته‌ای با ترامپ گفت‌گو کنم
طرح تمدید تحریم های ایران، هیچ تاثیری بر توافق هسته ای ندارد
آغاز مرحله چهارم عرضه اوراق گواهی سپرده 5ر15 درصدی بانک ملی
«گریه و سوگواری» باعث کاهش فشارهای عصبی و رهایی از افسردگی/ اقدام به خودکشی به‌دلیل عرضه داروهای بدون نسخه در داروخانه‌ها
دومین عرضه بلوک ۱۶.۷۵درصدی ذوب آهن با کاهش 33 میلیارد تومانی
تاپیکو ۲۸۸ میلیون اوراق اختیار فروش تبعی یک پتروشیمی را عرضه می کند

تازه های اخبار