پیشگیری از دیابت و عوارض کلیوی با کمک کاکائو و چای سبز

پیشگیری از دیابت و عوارض کلیوی با کمک کاکائو و چای سبز

چای سبز و کاکائو دارای موادی ویژه در خود هستند که از بروز بیماری های کلیوی پیشگیری کرده و همچنین مانع از آسیب دیدگی شبکیه چشم بر اثر عوارض ناشی از دیابت می شود .

شفا آنلاین:متخصصان تغذیه توصیه می کنند این مواد در برنامه غذائی روزانه وجود داشته باشد .

به گزارش شفا آنلاین:این مطالعات به وسیله دانشمندان برزیلی در دانشگاه ایالتی Brazil's Campinas State University و  با همکاری بنیاد حمایت از پژوهش در سائو پائولو  Sao Paulo State Research Support Foundation  انجام شده و  سرپرستی آن بر عهده خوزه بوتوری لوپز دی فاریا Jose Butori Lopes de Faria ؛ وی در این رابطه اعلام کرد : "  در پی آزمایش های انجام شده ما به این موضوع پی بردیم که ترکیبات موجود در چای سبز و کاکائو سبب می شود که مرگ و نابودی سلول های موسوم به podocytes کاهش پیدا کند . این سلول ها از ورود پروتئین به ادرار پیشگیری می کنند . "

ترکیبات موجود در چای سبز و کاکائو سبب می شوند که مرگ و نابودی سلول های موسوم به podocytes کاهش پیدا کند . این سلول ها از ورود پروتئین به ادرار پیشگیری می کنند . از سوی دیگر پژوهشگران در این مطالعات موفق به شناسائی ماده ای موسوم به پولی فنولز polyphenols در کاکائو و چای سبز شده اند که برای انسان بسیار سودمند است .

دانشمندان اعتقاد دارند که ورود مواد پروتئینی مانند آلبومین به ادرار از جمله اصلی ترین عوارض کلیوی است که بیماران دیابتی با آن سر و کار دارند .

از سوی دیگر پژوهشگران در این مطالعات موفق به شناسائی ماده ای موسوم به پولی فنولز polyphenols در کاکائو و چای سبز شده اند که برای انسان بسیار سودمند است . علاوه بر موضوع فوق ، کاکائو دارای مواد دیگری است که مصرف آن برای بیماران دیابتی توصیه می شود . از جمله مهمترین این مواد می توان به theobromine اشاره کرد که یک نوع alkaloid ویژه ای محسوب می شود که قادر به فعال کردن سیستم عصبی انسان است .

در همین رابطه ژاکلین مندونچا لوپز دی فاریا Jacqueline Mendonça Lopes de Faria  که یک متخصص چشم پزشک و از اعضای این تیم تحقیقاتی است اعلام کرد : " ماده theobromine احتمالا دارای موادی است که در بهبود بیماری دیابت مفید هستند و این ماده تاکنون مورد مطالعه قرار نگرفته بود . "

لازم به توضیح است که پیش از این مصرف کاکائو و چای سبز به دلیل سرشار بودن از آنتی اکسیدان ها و تاثیر مضاعفی که در پیشگیری از التهابات بدن داشته اند ، به افراد توصیه می شده است . پزشکان همچنین در مطالعات پیشین خود به وجود خواصی در چای سبز پی برده بودند که از بروز بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری می کرد . کاکائو نیز به عنوان یک ماده کنترل کننده فشار خون شناخته می شود . با وجود تمامی این موارد ، کشف این ماده جدید می تواند دلیل دیگری برای مصرف کاکائو و چای سبز به عنوان بخشی از رژیم غذائی روزانه افراد باشد .

 

 

همچنین ببینید
افسردگی، ضعف جنسی و سردی عمومی بدن عوارض "نخوردن شام"
زخم دیابت را بازردچوبه درمان کنید
براونی ساندویچی یک دسر فوق العاده برای عاشقان کاکائو + مراحل پخت
عوارض طولانی مدت گیاه خواری
عوارض نخوردن صبحانه چیست؟
تغذیه صحیح، موثر در پیشگیری از سرماخوردگی
عوارض تغذیه نامناسب در کودکی
دستورات طب سنتی برای پیشگیری از چاقی
مصرف ماهی در پیشگیری از افسردگی موثر است
خوراکی‌های مفید برای پیشگیری از دیابت و فشارخون بالا

تازه های تغذیه و آشپزی