خائن‌های بزرگ ال‌کلاسیکو را بشناسید

خائن‌های بزرگ ال‌کلاسیکو را بشناسید

ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:
چندین بازیکن در تاریخ رقابت‌های حساس رئال مادرید و بارسلونا بین دو تیم جابه‌جا شدند که باعث بروز جنجال زیادی بین هواداران آن‌ها شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ال پاییس، بارسلونا و رئال مادرید این هفته باید در لالیگا اسپانیا در حالی برابر هم قرار گیرند که رئال با 6 امتیاز بیشتر در صدر جدول قرار گرفته است. این می‌تواند آخرین شانس بارسا برای رسیدن به صدر جدول باشد تا با کسب سه امتیاز مسابقه امیدهایش را برای قهرمانی افزایش دهد.

در تاریخ چندین ساله رقابت حساس دو تیم رئال مادرید و بارسلونا که به ال کلاسیکو معروف است، چندین بازیکن بین دو تیم جابه‌جا شدند که این جابه‌جایی حواشی زیادی پیرامون این دیدار برانگیخت.

فیگو

لوئیس فیگو

بزرگترین خائن این دیدار کسی نیست جز لوئیس فیگو که از بارسلونا راهی رئال مادرید شد. او فوتبال حرفه‌ای را از سال ۱۹۸۹ و با تیم اسپورتینگ آغاز کرد و در سال ۱۹۹۵ راهی بارسا شد. جایی که به شدت محبوب هواداران بوده و انجام ۱۷۲ بازی و زدن ۳۰ گل موید این ماجراست. اما در سال ۲۰۰۰ و آغاز یارگیری‌های سنگین رئال که به دنبال جذب ستارگان رده یک جهانی بود او برابر وسوسه دریافت مبلغ بالای پیشنهادی از جانب سپیدها نتوانست طاقت بیاورد و راهی مادرید شد. فیگو همانند سایرین مورد بی‌مهری قرار نداشت تا این انتقال به نوعی توجیه‌پذیر باشد. به همین سبب هواداران دوآتشه بارسا کینه‌ای عمیق از او به دل گرفته و در اولین حضورش در نوکمپ همراه با تیم رئال چنان جوی برایش ایجاد کردند که او لحظاتی با رنگ و روی پریده دست‌هایش را در گوش کرده و خیره به روبه‌رو می‌نگریست. پنج فصل حضور او با لباس سفید با ۱۶۸ بازی رسمی و ۳۸ گل همراه بوده و او از آنجا راهی اینتر شد. این بازیکن بزرگ در سال ۲۰۰۹ برای همیشه دنیای قهرمانی را وداع گفت.

لادروپ

میشائیل لادروپ

فوتبالیست بازنشسته دانمارکی یکی دیگر از این بازیکنان است. در طول دوران بازیگری خود لادروپ موفق به کسب عنوان های قهرمانی لیگ با اژاکس بارسلونا رئال و یوونتوس شد.یک بازی‌ساز در سطح جهانی که عضو تیم رویایی یوهان کرایوف در بارسلونا بود که موفق به کسب 9 عنوان قهرمانی، از جمله چهار لیگ پی در پی از سال های 1991 - تا 1994 شد. لادروپ در سال 1994 به تیم رقیب بارسا یعنی رئال مادرید رفت و توانست در همان سال پنجمین عنوان قهرمانی خود در لیگ را نیز به دست آورد.

برندشوستر

برندشوستر

یکی از بهترین آلمانی‌های تاریخ بارسلونا کسی است که توانست با حضور در این تیم شرایط خوبی داشته باشد. شوستر در بارسلونا دوران خوبی داشت ولی در ادامه حضور در رئال مادرید را نیز تجربه کرد تا در فهرست یاغی های ال کلاسیکو باشد.

ساموئل اتوئوساموئل اتوئو

مهاجم کامرونی در حالی که ۱۶ سال بیشتر نداشت به عضویت رئال‌مادرید B درآمد اما هیچ گاه فرصت بازی در تیم A نیافت. طی این سه فصل او یک فصل را به صورت قرضی در تیم دسته دومی لخانس، یک فصل را در اسپانیول و یک فصل را هم در مایورکا گذراند. او طلایی‌ترین دوران فوتبالی خود را در بارسلونا گذراند. پنج فصل حضور او و انجام ۱۴۵ بازی در کنار رونالدینیو برای او آمار طلایی ۱۰۸ گل زده را به همراه داشت.

رونالدو

رونالدو

رونالدو نازاریو دالیما یکی از بازیکنانی بوده است که در بارسلونا بازی کرد و در ادامه حضور در رئال مادرید را نیز تجربه کرد و با این تیم اقتخارات خوبی در کارنامه خود داشت. رونالدو البته بعدها ادعا کرد بیش از انکه بارسایی باشد، رئالی است و دوست دارد او را رئالی بداند.

لوئیس انریکه

لوئیس انریکه

سرمربی فعلی بارسا یکی دیگر از بازیکنانی است که در الکلاسیکو به میدان رفت و ان هم برای دو تیم. او در سال ۱۹۹۱ مورد پسند مدیران رئال واقع و با یک قرارداد پنج ساله راهی این تیم شد. اما به اعتراف خودش او همیشه یک بارسایی بوده و این انتقال را تنها از سر ناچاری پذیرفته است. او که ذاتا بازیکنی آرام و در خدمت تیم بود پنج فصل خوب را در این تیم گذراند که حاصل آن ۱۵۷ بازی و ۱۵ گل بود.

همچنین ببینید
تیم های بزرگ اروپایی در کمین مهاجم ایرانی +عکس
معمای بزرگ برانکو برای دیدار با فولاد خوزستان
نه بزرگ تراکتور به پرسپولیس
تساوی بازی بزرگ انگلیس
آیت الله هاشمی پرسپولیسی‌ و طرفدار بزرگ‌ترین تیم آسیا بود
شوک بزرگ به منصوریان و استقلال
سه تیم بزرگ اروپایی در راه ایران
رویا فروشی بزرگ مدیر پرسپولیس/ پیامک بزنید، قول می‌دهم به فینال جام باشگاه‌های جهان برسیم!
روایت سایت پانیونیوس از «شخصیت بزرگ» و «حرفه‌ای‌گری» کریم انصاری‌فرد
اتفاقی بزرگ برای ورزش ایران که در کرمانشاه رخ خواهد داد

تازه های ورزش