عزاداری کاروان ۲ هزار نفره دانشجویان در حرم رضوی | دانشجویان مهمان غذای حضرتی شدند

عزاداری کاروان ۲ هزار نفره دانشجویان در حرم رضوی | دانشجویان مهمان غذای حضرتی شدند
عزاداری کاروان ۲ هزار نفره دانشجویان در حرم رضوی | دانشجویان مهمان غذای حضرتی شدند

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم با اشاره به حضور دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم در مشهد مقدس از برنامه‌های عزاداری دانشجویان در حرم رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، رشید جعفرپور با اشاره به حضور دو هزار دانشجو در حرم رضوی، گفت: سومین دوره طرح «طریق رضوی» امسال با مشارکت 16 دانشگاه در حال برگزاری است؛ حدود 1500 دانشجو با مشارکت دانشگاه‌ها و 500 دانشجو به صورت مستقل در این طرح شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به جزئیات طرح پیاده‌روی دانشجویان تا حرم رضوی، اظهار داشت: پیاده‌روی دانشجویان از محدوده قدمگاه بین نیشابور و مشهد آغاز شد و تا نزدیکی حرم رضوی ادامه یافت، سپس دانشجویان به سوی حرم امام رضا(ع) مشرف شدند. به منظور ارائه خدمات در مسیر پیاده‌روی از روحانیون فاضل برای تشکیل حلقه‌های معرفتی بهره گرفته شد تا به سوالات و ابهامات دانشجویان پاسخ دهند.

به گفته رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، حدود 1200 دانشجوی خانم و 300 دانشجوی آقا در طرح طریق رضوی حضور یافته‌اند.

جعفرپور درباره برنامه‌های فرهنگی و عزاداری که در شهر مقدس مشهد برای دانشجویان تدارک دیده شده است، گفت: در مشهد با مشارکت دو دانشگاه امام رضا(ع) و دانشگاه علوم اسلامی رضوی برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری چندین مراسم سخنرانی و محفل مذهبی در شبهای مختلف در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به ارائه چند وعده غذای حضرتی به دانشجویان اشاره کرد و گفت: آستان قدس رضوی ارائه چند وعده غذای حضرتی به دانشجویان را تقبل کرده است ضمن اینکه دانشجویان صبح پنجشنبه به دانشگاه‌های خود باز می‌گردند.

همچنین ببینید
حکم شرعی لطمه زنی و برهنه شدن در عزاداری
ثبت سالانه ۲۵۰۰ وقف در کشور/ انجام عملیات عمرانی در ۴ هزار بقعه
گزارش مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر در مرکز اسلامی هامبورگ
عزاداری دهه محسنیه سیره اهل بیت(ع) نیست
عزاداری دهه محسنیه، سیره اهل بیت نیست
گزارش تصویری | عزاداری خادمان حرم کریمه اهل‌بیت در روز شهادت ثامن‌الائمه
گزارش تصویری | عزاداری به مناسبت شهادت امام رضا (ع) در مشهد
طرح مطالعاتی «سفر شهادت» برای دانشجویان سراسر کشور
طرح امامت در اسناد حدیث توسط امام رضا(ع)/ بزرگترین دغدغه رضوی
صاحب جامع‌ترین کتاب رضوی کیست؟

تازه های مذهبی