عزاداری کاروان ۲ هزار نفره دانشجویان در حرم رضوی | دانشجویان مهمان غذای حضرتی شدند

عزاداری کاروان ۲ هزار نفره دانشجویان در حرم رضوی | دانشجویان مهمان غذای حضرتی شدند
عزاداری کاروان ۲ هزار نفره دانشجویان در حرم رضوی | دانشجویان مهمان غذای حضرتی شدند

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم با اشاره به حضور دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم در مشهد مقدس از برنامه‌های عزاداری دانشجویان در حرم رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، رشید جعفرپور با اشاره به حضور دو هزار دانشجو در حرم رضوی، گفت: سومین دوره طرح «طریق رضوی» امسال با مشارکت 16 دانشگاه در حال برگزاری است؛ حدود 1500 دانشجو با مشارکت دانشگاه‌ها و 500 دانشجو به صورت مستقل در این طرح شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به جزئیات طرح پیاده‌روی دانشجویان تا حرم رضوی، اظهار داشت: پیاده‌روی دانشجویان از محدوده قدمگاه بین نیشابور و مشهد آغاز شد و تا نزدیکی حرم رضوی ادامه یافت، سپس دانشجویان به سوی حرم امام رضا(ع) مشرف شدند. به منظور ارائه خدمات در مسیر پیاده‌روی از روحانیون فاضل برای تشکیل حلقه‌های معرفتی بهره گرفته شد تا به سوالات و ابهامات دانشجویان پاسخ دهند.

به گفته رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، حدود 1200 دانشجوی خانم و 300 دانشجوی آقا در طرح طریق رضوی حضور یافته‌اند.

جعفرپور درباره برنامه‌های فرهنگی و عزاداری که در شهر مقدس مشهد برای دانشجویان تدارک دیده شده است، گفت: در مشهد با مشارکت دو دانشگاه امام رضا(ع) و دانشگاه علوم اسلامی رضوی برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری چندین مراسم سخنرانی و محفل مذهبی در شبهای مختلف در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به ارائه چند وعده غذای حضرتی به دانشجویان اشاره کرد و گفت: آستان قدس رضوی ارائه چند وعده غذای حضرتی به دانشجویان را تقبل کرده است ضمن اینکه دانشجویان صبح پنجشنبه به دانشگاه‌های خود باز می‌گردند.

همچنین ببینید
چهارمین کاروان از دختران محروم از تحصیل شهر تهران امام رضایی شدند
وقف از افتخارات جهان اسلام است/اعزام ۱۹ هزار مبلغ در سال جاری
همایش اهل بیت(ع) و عرفان شیعی با تأکید بر سیره رضوی برگزار می شود
گزارش تصویری | حرم مطهر رضوی سفیدپوش شد
پیاده‌روی منتظران تا جمکران | تجدید بیعت دو هزار دانشجو با امام زمان(ع)
۷۰ درصد مردم وقف را نمی‌شناسند/ وجود ۱۸۷ هزار موقوفه در کشور
یاوران و خادمان وقف سال ۹۵ تجلیل شدند/ تقدیر از خبرگزاری مهر
یاوران و خادمان وقف سال ۹۵ تجلیل شدند/ از خبرگزاری مهر تقدیر شد
بودجه هزار میلیاردی تلویزیون چگونه قرار است خرج شود؟
دانشجویان می توانند آینه‏ دار جمال مُنعم باشند

تازه های مذهبی