«ریدلی اسکات» از انجمن کارگردانان جایزه می‌گیرد

«ریدلی اسکات» از انجمن کارگردانان جایزه می‌گیرد

جایزه یک عمر دستاورد هنری انجمن کارگردانان آمریکا که پیشتر به چهره‌هایی چون آلفرد هیچکاک، بیلی وایلدر و استیون اسپیلبرگ اهدا شده بود، امسال به ریدلی اسکات تعلق می‌گیرد.

این بالاترین جایزه انجمن کارگردانان آمریکاست که امسال در شضت و نهمین مراسم اهدای جوایز سالانه این انجمن به این کارگردان کهنه کار اهدا می‌شود.
این کارگردان ۷۹ ساله که به تازگی در امریکن سینماتک هم مورد تجلیل قرار گرفت سال پیش با فیلم «مریخی» با اقبال زیادی روبه رو شد. «مهاجرت: خدایان و انسان‌ها» فیلم پیشین او البته چندان موفق نبود. او در سال ۲۰۱۷ هم در ساخت قسمت‌های بعدی «پرومتئوس» و «بلید رانر» دو فرصت خوب دیگر دارد.
وی ۴۰ سال در هالیوود حضور داشته و فیلم‌هایی مثل «بیگانه»، «بلید رانر»، «تلما و لوییس»، «گلادیاتور»، «هانیبال»، «گانگستر آمریکایی» و دیگر فیلم‌هایی را ساخت که باعث شد او به یکی از تنها افرادی بدل شود که هنوز هم می‌تواند بودجه ساخت فیلمی را تامین کند که قسمت دوم فیلم دیگری نیست یا موضوع ابرقهرمانی در خود ندارد. او می‌گوید: «باید ثابت کنید چقدر قابل اطمینان هستید، که من هستم و همیشه بوده‌ام، کارم همین است. من فیلم می‌سازم تا نیازهای خلاقانه‌ام را برطرف کنم».
سال پیش این جایزه به میلوش فورمن سازنده «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» تعلق گرفته بود.
این مراسم ۴ فوریه در هتل بورلی هیلتون در بورلی هیلز برگزار می‌شود.

مهر

همچنین ببینید
اهداء ۳۰ تندیس در جشنواره فیلم وحدت اسلامی/ جایزه نقدی یک میلیارد ریالی
«همسایه ها» نمره خوبی از مردم می گیرد
جشنواره‌ای به نام یک پشت کرده به وطن!/ هزینه بیت‌المال قرار است کدام اندیشه بیضایی را مورد تجلیل قرار داده و جایزه بدهد؟
"فروشنده" این بار مغلوب "او" شد/ سومین جایزه منتقدان هم از دست فرهادی رفت + عکس
جایزه خارجی برای «خداحافظی طولانی»
«فروشنده» جایزه منتقدان لس‌آنجلس را هم از دست داد
«آل‌ پاچینو» برنده جایزه«یک عمر دستاورد هنری»
فروشنده؛ نامزد بهترين فيلم خارجي از انجمن منتقدان فيلم واشنگتن
نامزدهای انجمن منتقدان فیلم واشنگتن | فروشنده در سر لیست
آشنایی با انجمن منتقدان فیلم واشنگتن

تازه های فرهنگ و هنر