تحت‌فشار سرمایه‌گذار آمریکایی، سامسونگ دو شقه می‌شود

تحت‌فشار سرمایه‌گذار آمریکایی، سامسونگ دو شقه می‌شود

تحت‌فشار سرمایه‌گذار آمریکایی، سامسونگ دو شقه می‌شود

به گزارش خبرآنلاین، نقشه راه جدید کشیده شده نشان می‌دهد  برای بهینه‌سازی زیرساخت‌ها سامسونگ خود را به دو بخش بزرگ تقسیم می‌کند: یک شرکت هولدینگ و دیگر شرکت سامسونگ الکترونیکس با محوریت توسعه گوشی هوشمند!

این در حالی است که شرکت سرمایه‌گذاری الیوت / Elliott Management Corporation با مدیریت پائول الیوت سینگر در نیویورک به‌عنوان سرمایه‌گذار و سهامدار، خانواده لی و به‌خصوص آقای Jay Y. Lee را (مالکان عمده سامسونگ) پیش‌تر تحت‌فشار گذاشته بود تا 70 درصد از پول نقد حاصله را به سهامداران بازگردانده و تغییرات عمده در ساختار اداری-مدیریتی کمپانی کره‌ای به وجود بیاورد تا بتواند در بازار سرمایه آمریکا زنده بماند.

درواقع اعلام نقشه راه توسط خانواده لی در سئول، به معنای کودتا علیه نقشه‌های الیوت محسوب می‌شود و سامسونگ قول داده تا در سال 2017  50 درصد از پول نقد انباشته‌شده FCF را به سهامداران بازگرداند و سامسونگ را به دو کمپانی هولدینگ و کمپانی عملیاتی تقسیم کند.

سال گذشته سرمایه‌گذاران و به‌خصوص الیوت مانع از خریده شدن بخشی از سامسونگ توسط Cheil Industries به مبلغ 9.3 میلیارد دلار شد، چراکه این کمپانی متعلق به خانواده «لی» است و اگر این معامله انجام می‌شد، نقش خانواده لی در سامسونگ پررنگ‌تر شده و قدرت سهامدارانی مانند الیوت کم می‌شد.

به هر حال، بحران ناشی از نوت 7 با 6 میلیارد دلار ضرر آنی و از دست دادن 14 میلیارد دلار درآمد، حمله به دفتر مرکز سامسونگ در سئول به دنبال افشا شدن رابطه فساد مالی رئیس‌جمهور، فشار الیوت برای اضافه کردن 3 نفر عضو مستقل از حکومت کره جنوبی به هیئت‌مدیره سامسونگ، درخواست برای توسعه سهام کمپانی کره‌ای در بازار اوراق بهادار آمریکا و تلاش الیوت برای تغییر ساختار و پرداخت 30 تریلیون پول نقد انباشته‌شده به سهامداران؛ همگی دست‌به‌دست هم داده تا مالکان عمده به تغییر ساختار رضایت دهند.

سامسونگ سال آینده باید بخشی از 70 میلیارد پول نقدی که دارد بین سهامداران تقسیم کند (حدود 26 میلیارد دلار معادل 30 تریلیون وون) و خود را نیز به دو شقه تقسیم کند! و بدین ترتیب جنگ و نبرد خانواده لی با سهامداران آمریکایی همچنان ادامه خواهد داشت.

جی وای لی: نائب رئیس و وارث بخش عمده سامسونگ / عکس زیر

5656

همچنین ببینید
سامسونگ سری گلکسی A نسخه 2016 را به اندروید 7 آپدیت می کند
آیفون 8 مجهز به نمایشگر OLED از برد پنل سامسونگ بهره می برد
سامسونگ گلکسی (A7 (2017 گواهی FCC را دریافت کرد
سامسونگ برای دومین سال المپیاد تکنسین‌های ایران را برگزار می‌کند
ویدیوی جدیدی از گلکسی A5 2017 سامسونگ فاش شد
۵ اصل جذب سرمایه عمومی برای ایده ها
پتنت جدید سامسونگ در رابطه با یک هدست واقعیت مجازی با قابلیت ردیابی چشم و چهره
پس از واکنش مثبت به تقسیم سامسونگ، ارزش بازار این کمپانی ۹ میلیارد دلار افزایش یافت
سامسونگ نام های تجاری Bixby و Kestra را به نام خود ثبت کرد
سامسونگ تا پایان سال علت انفجار گلکسی نوت ۷ را اعلام می‌کند

تازه های علم و فناوری