هوای پایتخت ناسالم شد/توصیه به تهرانی ها

 به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان تهران، محمد رستگاری گفت: کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ روز چهارشنبه، با افزایش ۱۳عددی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد ۱۵۲ قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این مدت میزان غلظت آلاینده منوکسید کربن از ۶۳ به ۶۹ افزایش یافته، تصریح کرد: ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۷۷ به ۹۴ نیز افزایش داشته است.

رستگاری با اشاره به اینکه در همین مدت شاخص کیفیت هوا در تمام مناطق شهری فراتر از حد مجاز بوده خاطرنشان کرد: ایستگاه های تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص عددی ۱۷۲، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص عددی ۱۷۱ و ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص عددی ۱۶۴ آلوده ترین نقاط جوی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی در ادامه به مناطق کم آلوده کلانشهر تهران نیز اشاره کرد و گفت: ایستگاه های پونک (منطقه ۵) با شاخص عددی ۱۱۱ و ایستگاههای اقدسیه (منطقه یک) و پارک رز (منطقه ۲۲) هر۲ با شاخص ۱۱۸کمترین حجم آلاینده های جوی شهر تهران را در این مدت داشته اند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به تمامی شهروندان به ویژه افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از تردد غیر ضروری در شهر تهران خودداری کنند.

مهر

همچنین ببینید
هوای اصفهان پس از 6 روز در شرایط سالم قرار گرفت
بارش باران به داد تهران نرسید/ هوا همچنان در شرایط ناسالم/ این نقشه را ببینید
باران هم هوای تهران را سالم نکرد+ نمودار
حرف‌های مدیرعامل باشگاه استقلال پس از پیروزی آبی‌های پایتخت
آلودگی هوای کرج از مرز هشدار گذشت
هوای تهران برای ششمین روز همچنان ناسالم/ اوضاع ۶ منطقه وخیم است/ به آسمان امیدوار باشید
توصیه نظریه پرداز برجسته روابط بین‌الملل به ترامپ | میرشایمر: عمیقا نگران این دوره هستیم
لاغرهایی که یا سر از بیمارستان در می آورند یا قبرستان/ توصیه‌های عجیب و غریب برای تناسب اندام

تازه های اخبار