آماده‌باش صنعت گاز با ورود موج جدید سرما

اقتصاد > انرژی - تسنیم نوشت: پیش بینی می شود با ورود سامانه جدید بارشی و افت دما در کشور، مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی در روزهای آتی دوباره از مرز نیم میلیارد مترمکعب در روز بگذرد.

 طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی از اواخر امروز شاهد ورود سامانه جدید بارشی از غرب کشور هستیم و ظرف دو روز آینده موج جدید سرما از غرب کشور وارد شده و بخشی از شمال و مرکز کشور را در برخواهد گرفت.

در حالی که در هفته نخست آذرماه با بروز سرمای کم سابقه در بخش های مختلف کشور، برخی شهرها و روستاها با افت فشار و قطع گاز طبیعی مواجه شده بودند، صنعت گاز کشور برای جبران کسری ها در موج اول سرما، برای مقابله با دومین موج سرما در حالت آماده باش قرار گرفت.

با افزایش محسوس دما ظرف روزهای اخیر نسبت به روزهای ابتدایی آذرماه، مصرف گاز بخش خانگی که در مجموع در سراسر کشور به مرز 550 میلیون مترمکعب در روز رسیده بود، اکنون در مرز 490 میلیون مترمکعب در روز است.

پیش بینی می شود با ورود سامانه جدید بارشی و افت دما در کشور، مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی در روزهای آتی دوباره از مرز نیم میلیارد مترمکعب در روز بگذرد؛ که در این خصوص، ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی به خصوص در کلانشهرها برای جلوگیری از افت فشار و قطعی گاز در شهرهای کوچک و روستاها بیش از پیش باید مورد توجه عموم مردم قرار گیرد.

35225

همچنین ببینید
پشت پرده سوژه جدید برنامه نود؛ فردوسی پور احساس خطر کرده است؟
پیروزی ارزشمند صنعت نفت آبادان مقابل سیاه‌جامگان
سرطان پروستات به روش جدید درمان می‌شود
محموله جدید کمک‌های ایران به حلب ارسال می‌شود
قدرداني وزیر صنعت از عملكرد بانك كشاورزي
آلمان رئیس جدید گروه ۲۰

تازه های اخبار