آماده‌باش صنعت گاز با ورود موج جدید سرما

اقتصاد > انرژی - تسنیم نوشت: پیش بینی می شود با ورود سامانه جدید بارشی و افت دما در کشور، مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی در روزهای آتی دوباره از مرز نیم میلیارد مترمکعب در روز بگذرد.

 طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی از اواخر امروز شاهد ورود سامانه جدید بارشی از غرب کشور هستیم و ظرف دو روز آینده موج جدید سرما از غرب کشور وارد شده و بخشی از شمال و مرکز کشور را در برخواهد گرفت.

در حالی که در هفته نخست آذرماه با بروز سرمای کم سابقه در بخش های مختلف کشور، برخی شهرها و روستاها با افت فشار و قطع گاز طبیعی مواجه شده بودند، صنعت گاز کشور برای جبران کسری ها در موج اول سرما، برای مقابله با دومین موج سرما در حالت آماده باش قرار گرفت.

با افزایش محسوس دما ظرف روزهای اخیر نسبت به روزهای ابتدایی آذرماه، مصرف گاز بخش خانگی که در مجموع در سراسر کشور به مرز 550 میلیون مترمکعب در روز رسیده بود، اکنون در مرز 490 میلیون مترمکعب در روز است.

پیش بینی می شود با ورود سامانه جدید بارشی و افت دما در کشور، مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی در روزهای آتی دوباره از مرز نیم میلیارد مترمکعب در روز بگذرد؛ که در این خصوص، ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی به خصوص در کلانشهرها برای جلوگیری از افت فشار و قطعی گاز در شهرهای کوچک و روستاها بیش از پیش باید مورد توجه عموم مردم قرار گیرد.

35225

همچنین ببینید
پیام جدید عربستان به ترامپ
دیدار سفیر جدید پرتغال با ظریف+ تصویر
آماده‌سازی ۳ ساختمان برای کسبه پلاسکو
سامانه بارشی جدید در راه است/ برف و باران غرب و شمال غرب را در برمی‌گیرد
لاوروف: برای هر اقدامی در قبال ریشه کن کردن تروریسم آماده‌ایم
درخواست ترکیه از دولت جدید آمریکا درباره گولن
۵ نکته درباره توییت جدید محسن رضایی
جزییات جدید ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی اعلام شد
زمان مرگ اجساد کشف‌شده جدید نزدیک به ساعات اولیه ریزش پلاسکو است
دوازدهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران برگزار شد / تقدیر از آژانس کانون ایران نوین

تازه های اخبار