وزیر اطلاعات به زبان عربی با بازماندگان شهدای اربعین حله همدردی کرد/سعودی‌ها ارباب تروریست‌ها هستند

وزیر اطلاعات به زبان عربی با بازماندگان شهدای اربعین حله همدردی کرد/سعودی‌ها ارباب تروریست‌ها هستند

 حجت الاسلام سید محمود علوی در آئین تشییع شهدای حادثه تروریستی حله عراق در اهواز در سخنانی به زبان عربی اظهارداشت: امروز در سرزمین ایثار و فداکاری استان خوزستان حاضر شدیم تا سلام و تسلیت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه‌ای و همچنین حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور را به مردم عزیز خوزستان ابلاغ کنیم.

وی افزود: ندای هیهات مناالذله شعار همیشگی شیعیان و پیروان و عاشقان حسین است که در این حادثه نیز این عشق و علاقه تجلی پیدا کرد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اربابان تروریستهای تکفیری گفت: ندا و سخن ما با آمریکا و اسرائیل و سعودی‌ها این است که بدانید شهادت برای ما شیعیان حسین افتخاری بزرگ است.

وی افزود: ما همانگونه که بزرگان و ائمه فرمودند شهادت در راه خدا را در مسیر جاودانگی می‌دانیم.

حجت الاسلام علوی با اشاره به آثار فرهنگ شهادت در میان مردم و روحیه آنان گفت: این شهادتها و قربانی‌ها در راه زیارت و فرهنگ حسینی جز پایداری و استقامت برای ما و مردم ما چیزی نمی‌افزاید چرا که ما معتقدیم بر اساس آیات الهی این شهدا و تمامی شهدای بزرگوارمان زنده‌اند و زنگی جاوید دارند.

وی افزود: کلام ما همان کلام علی اکبر(ع) است که فرمود اگر در مسیر حق باشیم از موت و شهادت باکی نداریم و نگاه ما همان بیان قاسم بن الحسن(ع) است که فرمود مرگ در راه خدا را از عسل شیرینتر می‌دانم.

وزیر اطلاعات شعار لبیک یا حسین و هیهات مناالذله را ریشه دار در فرهنگ مردم ما دانست و گفت: دشمنان بدانند با هر حادثه‌ای که برای ما رقم بخورد با تمام وجود خود فریاد هیهات مناالذله را سر خواهیم داد.
29217

همچنین ببینید
پزشکیان: استیضاح وزیر راه قبل از بررسی موضوع عاقلانه نیست
دو سفال شکسته‌شده سلجوقی مرمت و در ویترین هستند + تصاویر
تهران و مسکو باید با جنگ اطلاعاتی غرب و رسانه‌های عربی علیه سوریه مقابله کنند
نگرانی سعودی ‎ها از افزایش مبتلایان به ایدز
عضو مجلس خبرگان: تیم اقتصادی روحانی کمتر برای کشور وقت می‌گذارد/ آخوندی "وزیر موفقی" نیست
بیشتر عناصر داعش از اروپا هستند
ابراز همدردی سفرای خارجی با شهدای حله
ژنرال تندرو، وزیر دفاع ترامپ شد

تازه های اخبار