وزیر اطلاعات به زبان عربی با بازماندگان شهدای اربعین حله همدردی کرد/سعودی‌ها ارباب تروریست‌ها هستند

وزیر اطلاعات به زبان عربی با بازماندگان شهدای اربعین حله همدردی کرد/سعودی‌ها ارباب تروریست‌ها هستند

 حجت الاسلام سید محمود علوی در آئین تشییع شهدای حادثه تروریستی حله عراق در اهواز در سخنانی به زبان عربی اظهارداشت: امروز در سرزمین ایثار و فداکاری استان خوزستان حاضر شدیم تا سلام و تسلیت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه‌ای و همچنین حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور را به مردم عزیز خوزستان ابلاغ کنیم.

وی افزود: ندای هیهات مناالذله شعار همیشگی شیعیان و پیروان و عاشقان حسین است که در این حادثه نیز این عشق و علاقه تجلی پیدا کرد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اربابان تروریستهای تکفیری گفت: ندا و سخن ما با آمریکا و اسرائیل و سعودی‌ها این است که بدانید شهادت برای ما شیعیان حسین افتخاری بزرگ است.

وی افزود: ما همانگونه که بزرگان و ائمه فرمودند شهادت در راه خدا را در مسیر جاودانگی می‌دانیم.

حجت الاسلام علوی با اشاره به آثار فرهنگ شهادت در میان مردم و روحیه آنان گفت: این شهادتها و قربانی‌ها در راه زیارت و فرهنگ حسینی جز پایداری و استقامت برای ما و مردم ما چیزی نمی‌افزاید چرا که ما معتقدیم بر اساس آیات الهی این شهدا و تمامی شهدای بزرگوارمان زنده‌اند و زنگی جاوید دارند.

وی افزود: کلام ما همان کلام علی اکبر(ع) است که فرمود اگر در مسیر حق باشیم از موت و شهادت باکی نداریم و نگاه ما همان بیان قاسم بن الحسن(ع) است که فرمود مرگ در راه خدا را از عسل شیرینتر می‌دانم.

وزیر اطلاعات شعار لبیک یا حسین و هیهات مناالذله را ریشه دار در فرهنگ مردم ما دانست و گفت: دشمنان بدانند با هر حادثه‌ای که برای ما رقم بخورد با تمام وجود خود فریاد هیهات مناالذله را سر خواهیم داد.
29217

همچنین ببینید
حضور وزیر امور خارجه فرانسه در عربستان برای تحکیم روابط دو کشور
جزئیات کشف 3 جسد اخیر پلاسکو از زبان سرپرست دادسرای جنایی
زبان های رو به انقراض دنیا +عکس
بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از سالن تولید محصولات ایکاپ
وزیر اقتصاد: در دولت بعدی نخواهم ماند/ علت عدم کاهش نرخ سود
تشییع پیکر شهدای آتش نشان از دانشگاه تهران
وزیر اقتصاد: اولویت اصلی دولت اشتغال آسیب‌دیدگان پلاسکو است
اگر مالکی نخست‌وزیر شود، استقلال کردستان را اعلام می‌کنم

تازه های اخبار