فرمانده جدید گروه تروریستی احرار الشام معرفی شد

فرمانده جدید گروه تروریستی احرار الشام معرفی شد

گروه تروریستی احرارالشام سه شنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که علی العمر ملقب به 'ابو عمار' را به جای مهند المصری معروف به 'ابویحیی الحموی' به عنوان فرمانده کل خود انتخاب کرده است.

علی العمر ازساکنان شهر تفتناز در استان ادلب سوریه است و پیش از این ٬ معاون فرمانده کل احرار الشام بود.
علی العمر فقط دو روز پس از آن به عنوان فرمانده احرارالشام انتخاب شد که چند تن از فرماندهان برجسته میدانی این گروه تروریستی مانند ابوصالح طحان، ابوجابر الشیخ، ابومحمد الصادق، ابو عبدالله، ابوعلی الشیخ، ابوایوب المهاجر، ابوخزیمه و ابوعبدالله الکردی بدون اعلام هیچ دلیلی، همکاری خود را با احرارالشام به حالت تعلیق درآوردند.

هرچند که شورای مرکزی احرارالشام از تلاش های ابویحیی الحموی فرمانده سابق خود تشکر کرده است ولی نشانه هایی از عزل وجود دارد و مشخص است براثر اختلاف های داخلی این جایگزینی انجام شده است.
گروه تروریستی احرارالشام از آغاز بحران سوریه و از ادغام چهار گروه تروریستی گردان های احرارالشام، حرکت اسلامی فجر، گروه طلیعه و گردان های ایمان تشکیل شد.

فعالیت این گروه تروریستی بیشتر در استان های ادلب، حلب و حماه سوریه است ولی در دیگر مناطق نیز درکنار ارتش آزاد و جبهه النصره با ارتش و نیروهای مسلح سوریه می جنگد.

این گروه تروریستی از چندین تیپ و گردان مانند تیپ الایمان و گردان صلاح الدین در استان حماه، لشکر بدر در شمال، گردان عبدالرحمن در اریحا در جنوب، گردان ساریه الجبل در جبل الزاویه درشمال، گردان های التوحید و الایمان در معره النعمان در جنوب و گردان های جندالشام در شهر ارمناز در شمال غرب استان ادلب تشکیل شده است.

'حسن عبود' با نام نظامی 'ابو عبدالله الحموی' از سال 2011 تا 2014 ، 'هاشم الشیخ' با نام نظامی 'ابو جابر' ،از 2014 تا 2015 و 'ابو یحیی الحموی' از سال 2015 تاکنون فرماندهی این گروه تروریستی را برعهده داشته اند.

52311

همچنین ببینید
طواف هواپیمای ایرباس جدید ایران به دور حرم امام رضا (ع)
نماینده مجلس:خاطیان پرونده فساد فوتبال را به قوه قضاییه معرفی می‌کنیم
سه بازیگر «کابوس حضرت اشرف» معرفی شدند
انتصاب مدیر گروه اجتماعی و فرهنگی شبکه دو
قهرمانان صنعت و برند ایران 2 بهمن ماه معرفی می شوند
دلار ۵۲ تومان ارزان شد/گرانی ۲۳۰۰ تومانی سکه طرح جدید
عراقچی: با تیم جدید وزارت خارجه آمریکا هیچ گونه مذاکره و رایزنی نداشته ایم
دستورالعمل جدید ناظر بر شرکت‌های لیزینگ ابلاغ شد

تازه های اخبار