کشف 400 هزار بطری و قوطی مشروبات الکلی/افزایش 300 برابری کشف داروی قاچاق

کشف 400 هزار بطری و قوطی مشروبات الکلی/افزایش 300 برابری کشف داروی قاچاق

عزیزالله کناری در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم با اشاره به افزایش کشفیات کالای قاچاق در 6 ماهه نخست امسال در استان هرمزگان اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 400 میلیارد تومان ارزش کشفیات کالاهای قاچاق در استان هرمزگان است که با توجه به همکاری ارزشمند تمام دستگاه‌های مسئول، شاهد رشد قابل توجه کشفیات در این مدت هستیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان ادامه داد: بر اساس آمارهای به دست آمده، میزان کشفیات لوازم خانگی در این مدت بیش از 35 برابر رشد داشته و این در حالی است که ارزش این کالاهای کشف شده نیز به نسبت مدت مشابه سال قبل، رشد 23 برابری را نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین طی این مدت شاهد رشد 100 برابری اسباب‌بازی‌های قاچاق، 300 برابری داروهای قاچاق هستیم و با تلاش دستگاه‌های کاشف، موفق به کشف بیش از 11 میلیون و 600 هزار قرص روانگردان و دارو در استان هرمزگان شدیم.

کناری در ادامه با اشاره به تلاش دستگاه‌های مسئول برای برخورد با ورود کالاهای قاچاق ممنوعه از جمله تجهیزات ماهواره‌ای و مشروبات الکلی، گفت: در 6 ماهه ابتدایی امسال حدود 400 هزار بطری و قوطی مشروبات الکلی کشف و ضبط شد که نسبت به کشف 300 هزار قوطی و بطری مشروبات الکلی در 6 ماهه اول سال گذشته، شاهد رشد بیش از 30 درصدی در این بخش نیز هستیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت بیش از 95 هزار دستگاه تجهیزات ماهواره‌ای نیز کشف و ضبط شد که رشد 30 درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
دستاوردی شگفت‌انگیز در درمان ناباروری با داروی ضد سرطان
۲۰ سال تاخیر در توجه به مسائل اجتماعی کشور داریم/جمع‌آوری ۵۰۰ هزار نفر معتاد در کشور
زنگ خطر افزایش آلزایمر در بین ایرانی‌ها/راه‌اندازی کلینیک حافظه در کشور
اختصاص 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده مازندران
صندوق ذخیره اینبار در تب تغییر مدیران/فساد 8 هزار میلیاردی برای فرهنگیان رازی سربه مُهر ماند
آموزش 600 هزار نفر روستائی درباره مواجهه با مین در سال 94/ امضای تفاهم نامه با سازمان صلیب سرخ جهانی
تاکید روحانی بر تداوم همکاری اعضای اوپک برای افزایش قیمت نفت

تازه های اخبار